Dlaczego depilacja laserowa boli?

Gładka skóra w każdej sytuacji, czyli życie bez zmartwień. Dzięki depilacji laserowej możesz być przygotowana na każdą ewentualność i wydarzenie bez wcześniejszego zamartwiania się o to, czy w domu są jeszcze maszynki lub, że termin depilacji woskiem jest dopiero za dwa dni. Depilacja laserowa poprawia komfort życia i nie ogranicza naszych możliwości. Wymaga czasu i cierpliwości, ale jej efekty są fantastyczne. Depilacja kojarzy się jednak z bólem, czy ta laserowa także powinna, dlaczego depilacja laserowa boli?

Spis treści:

  • Przeciwwskazania do zabiegu
  • Przebieg depilacji
  • Zalecenia po depilacji

W tym wpisie dowiesz się, jak dokładnie przebiega depilacja laserowa, czy może boleć, jakie są przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu, a także, do jakich zaleceń powinniśmy się stosować po zabiegu.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg depilacji laserowej staje się coraz bardziej powszechny. Często polecany wśród kobiet zabieg, który rozwiązuje problemy z nadmiernym owłosieniem i niechcianymi włoskami, które poddajemy wiecznej depilacji tradycyjnej. Niestety depilacja laserowa nie jest dla każdego. Zdecydowanie temu zabiegowi nie mogą poddać się osoby, które przeszły zabiegi chirurgiczne w ostatnim czasie, mają rozrusznik serca, cukrzycę, aktywne infekcje skóry, choroby skórne, skłonności do przebarwień, podrażnienia skórne lub przyjmują leki i zioła światłouczulające. Ponadto zabiegowi nie mogą się poddać kobiety w ciąży i osoby ze świeżą opalenizną.

Przebieg depilacji

W naszej klinice zabieg depilacji laserowej jest wykonywany laserem najnowszej generacji LightSheer Duet. W zależności od partii ciała, z której chcemy usunąć owłosienie, zabieg trwa od 15 do 60 minut. Podczas zabiegu do skóry punkt po punkcie zostaje przystawiona głowica, która wypuszcza kontrolowane wiązki światła. Depilacja laserowa jest bardzo dokładna, ale trzeba ją powtarzać w serii kilku zabiegów w regularnych przerwach co 8 tygodni. Zabieg laserowy, jak każdy inny jest odczuwany dość indywidualnie. Większość pacjentów odczuwa niewielki dyskomfort, wiele jednak zależy od naszego progu bólu. Dyskomfort opisywany jest zwykle jako kłucie i uczucie ciepła. Energia, jaką emituje światło lasera, może rzeczywiście powodować odczucie gorąca, jest ono jednak w pełni kontrolowane. Depilacja laserem jest mniej odczuwalna przy użyciu najnowocześniejszego lasera, jakim jest Light Sheer oraz przy wykorzystaniu okładów chłodzących. Wtedy zabieg jest najbardziej komfortowy, choć jak podkreślamy odczucia to kwestia bardzo indywidualna.

Zalecenia po depilacji

Po zabiegu należy unikać jakichkolwiek podrażnień skóry. Nie wolno się opalać, chodzić na saunę, zażywać gorących kąpieli, czy używać kosmetyków, które w składzie posiadają alkohol. W czasie pielęgnacji po zabiegu najlepiej używać kosmetyków do skóry wrażliwych, preparatów aptecznych, które zawierają mało składników podrażniających, dzięki czemu są w pełni bezpieczne. Tuż po zabiegu warto także unikać aktywności fizycznej, która także może podrażniać skórę. Bezpośrednio po zabiegu warto unikać obcisłych ubrań, aby skóra mogła odpocząć i oddychać po depilacji. Depilacja laserowa może nieść ze sobą podrażnienia skóry, w tym jej zaczerwienienia, ale powinno ono bardzo szybko ustąpić. Warto używać w takim przypadku preparatów chłodzących i kojących.

Polecane wpisy
co-po-zabiegu-depilacji-laserowejkto-wykonuje-depilacja-laserowa