Dermapen – kiedy efekty?

Dermapen to innowacyjny zabieg, który jest bardzo popularny. Specjalna głowica oraz indywidualnie dobrane preparaty pozwalają szybko osiągnąć wymarzone efekty. Dermapen pozwala nam zwalczyć na przykład cellulit, blizny, a nawet drobne zmarszczki. Działa w trzech fazach, dzięki czemu tak dobrze wpływa na naszą skórę. Niezwykle ważne jest przygotowanie do zabiegu i stosowanie się do zaleceń po zabiegu. Dermapen – kiedy efekty? Odpowiadamy!

Spis treści:

  • Wskazania do Dermapenu
  • Jak wygląda Dermapen?
  • Zalecenia po zabiegu
  • Efekty Dermapenu

Z tego wpisu dowiesz się, jakie są wskazania do Dermapenu oraz tego, czy zabieg jest bolesny. Ponadto znajdziesz wskazówki dotyczące postępowania po zabiegu i co najważniejsza jakie są efekty Dermapenu i kiedy są widoczne.

Wskazania do Dermapenu

Dermapen to zabieg wskazany, kiedy na naszym ciele pojawiły się rozstępy, cellulit, dłonie są pomarszczone, mamy blizny, rozszerzone pory lub zwiotczałą skórę. Mikronakłucie, jakie tworzy się w trakcie zabiegu, sprawia, że do skóry przedostają się substancje czynne, które pomagają walczyć z naszymi problemami.

Jak wygląda Dermapen?

Dermapen to zabieg, który wykorzystuje nowoczesne technologie. Zabieg polega na pulsacji igieł, które w skórze tworzą mikronakłucia. Dzięki temu aż do skóry głębokiej mogą przenikać substancje czynne. Dermapen to bezbolesny i szybki zabieg, który jest w pełni bezpieczny dla naszej skóry. Urządzenie, którym wykonywany jest zabieg, posiada głowicę, która zbudowana jest z 12 tytanowych igieł. Taka głowica jest jednorazowa dla każdego pacjenta. Zabieg trwa 30 minut i działa w trzech poziomach. Dermapen stymuluje fibroblasty, przebudowę i syntezę kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Do zabiegu koniecznie jest specjalne przygotowanie, o które dba kosmetolog przeprowadzający Dermapen.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu Dermapen należy przestrzegać pewnych zaleceń. Przez sześć tygodni nie można się opalać, a najlepiej całkowicie unikać słońca. Skóra może być podrażniona, więc by szybko ją zregenerować, trzeba stosować odpowiednie kosmetyki. Dzięki odpowiednio dobranej pielęgnacji skóra wróci do normalności i będziemy mogli cieszyć się wyczekiwanymi efektami.

Efekty Dermapenu

Dermapen poprzez działanie wielofazowe stymuluje kolagen, elastynę i kwas hialuronowy w komórkach naszej skóry. Dzięki temu nasza skóra się napina oraz likwidowane są niedoskonałości, z jakimi się zmagaliśmy. Dermapen pomaga nam pożegnać cellulit, czy blizny. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak najlepiej wykonywać Dermapen w serii. Taka seria powinna mieć od 2 do 6 zabiegów, które odbywają się w odstępach od 4 do 8 tygodni.

Polecane wpisy
Czym jest mezoterapia?Na czym polega Dermapen?