Depilacja męska – jak poprawnie depilować klatkę piersiową?

Depilacja klatki piersiowej wpisała się już na stałe w męską pielęgnację i jest traktowana podobnie, jak golenie męskiego zarostu na twarzy. Niezależnie od tego, jaki jest twój cel – czy jest to lepsze wyeksponowanie mięśni torsu, utrzymanie wysokiego poziomu higieny, lub po prostu takie masz preferencje estetyczne – chcesz, aby depilacja była wykonana skutecznie.

Istnieją różne sposoby depilacji klatki piersiowej, od ciebie zależy, na którą z nich się zdecydujesz. Jak najlepiej się do tego zabrać?

Spis Treści

We wpisie dowiesz się jak poprawnie depilować tors maszynką i trymerem oraz na czym polega depilacja laserowa klatki piersiowej (laserowa klatki piersiowej depilacja) – usuwanie owłosienia.

Depilacja klatki piersiowej u mężczyzn

To znacznie łatwiejszy zabieg niż depilacja innych miejsc na ciele np. okolic intymnych jest to kwestia głównie łatwiejszego dostępu i płaskiej, dużej powierzchni ciała, która występuje na klatce piersiowej. Jak to jest z tym zarostem u mężczyzn: golić czy nie? Temat ten jest bardzo indywidualną kwestią każdego mężczyzny, jest natomiast kilka aspektów wizualnych, z którymi warto się zapoznać: jeśli mężczyzna jest chudy, to włosy na klatce piersiowej dodają objętości jego torsowi, jeśli natomiast mężczyzna ma szeroko rozbudowaną klatkę i nie wygoli zarostu, wówczas zmniejszy to ekspozycję umięśnienia, z tego właśnie względu kulturyści i osoby uczestniczące na zawodach mają zawsze w większości wydepilowaną klatkę piersiową, co nie umniejsza ich męskości, jak widać. Dodatkową kwestią jest temat gęstości zarostu, jeśli jesteś facetem z niezbyt rozbudowanym i rzadkim zarostem, wówczas lepiej usunąć go od razu, ponieważ zamiast męskości dodaje bardziej charakter śmiesznej groteski.

Depilacja maszynką lub trymerem

Owłosienie na męskiej klatce piersiowej jest bardzo indywidualną sprawą. Należy ją traktować podobnie jak zarost na twarzy – jednym pasuje lepiej, a innym mniej. Jeśli jesteś w gronie zwolenników depilacji torsu, to z pewnością masz za sobą depilację klasyczną maszynką lub trymerem.
Jak poprawnie wykonać zabieg depilacji klatki piersiowej? Przede wszystkim będziesz potrzebować nowej i ostrej maszynki. Jednorazowa maszynka z widoczną rdzą lub zabrudzeniem, powinna zostać zutylizowana. Potrzebujesz także balsamu, kremu lub pianki do golenia, która złagodzi podrażnienia i pomoże na łatwiejsze ruchy ostrza po skórze. Jeśli masz wrażliwą skórę, kierunek golenia powinien odbywać ze wzrostem włosów. Pamiętaj, że depilacja powinna przebiegać powoli i dokładnie, aby uniknąć podrażnień i w związku z tym pojawiających się zaczerwienień i wyprysków. Po goleniu zastosuj balsam, który odkaża skórę i łagodzi podrażnienia.

  • Klasyczna maszynka to najtańszy i najszybszy sposób na depilacje włosków, jednak ma ona swoje wady – golenia nią należy często powtarzać, aby zachować efekt gładkiej skóry.
  • Odrastające włoski są twarde i kłujące, maszynką także łatwiej jest się zaciąć. Ta metoda depilacji nie sprawdzi się, jeżeli jesteś posiadaczem wrażliwej skóry.

Golenie trymerem należy do szybkich i popularnych sposobów depilacji. Sprawdzi się zwłaszcza przy średnim owłosieniu i bardziej miękkich włoskach. Na rynku jest dostępnych wiele modeli trymerów z różnymi typami nakładek. Trymer jest wielofunkcyjnym urządzeniem, co cenią sobie panowie: trymer można stosować także do przycinania włosów na głowie i zarostu na twarzy. Przed goleniem można wziąć ciepły prysznic, aby zmiękczyć skórę i włosy przed przycinaniem.

  • Jeżeli masz wrażliwą skórę, to najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie nakładki. Do golenia trymerem nie potrzebujesz żadnego dodatkowego kosmetyku.
  • Niezwykle istotny jest kierunek golenia. Pierwsze ruchy wykonujemy z włosem, a gdy będzie on już skrócony, docinany go w kierunku pod włos.
  • Po depilacji trymerem należy zastosować kosmetyk łagodzący podrażnienia.
  • Jest to szybki i popularny sposób depilacji, jednak podobnie jak golenie maszynką jednorazową, nie zapewnia na długo uczucia gładkości.

Golenie klatki piersiowej i brzucha

Jeśli masz ubogie owłosienie, wówczas trymer załatwi sprawę włosków w ciągu kilku minut, niestety i tak odrastają one dosyć szybko. U mężczyzn z gęstszym i mocniejszym owłosieniem golenie trymerem nie jest zbyt opłacalną kwestią, szczególnie jeśli Twoja skóra charakteryzuje się dużą wrażliwością. Zwykle golenie tego typu zarostu należy podzielić na dwa etapy, najpierw golenie trymerem (z nakładką przy skórze wrażliwej), później dodatkowo jednorazówką. Pamiętaj również o goleniu z włosem, nie pod włos, to znacząco ułatwia sprawę.
Golenie zarówno klatki piersiowej, jak i brzucha to czynność dosyć szybka natomiast mało skuteczna, w zależności od rodzaju zarostu/owłosienia na tych częściach ciała włoski odrastają bardzo szybko, czasami nawet już następnego dnia.

Depilacja klatki piersiowej woskiem

Kolejną kwestią jest depilacja woskiem, jest to jednak metoda dosyć bolesna, z której lepiej skorzystać w gabinecie kosmetycznym. Depilacja woskiem nie jest również dobrą opcją dla mężczyzn ze skórą wrażliwą, ponieważ spowoduje dodatkowe podrażnienie delikatnego naskórka. Przy skórze wrażliwej lepiej skorzystać z depilacji laserowej, która jest bezpiecznym i szybkim zabiegiem, skutkującym na wiele lat.

Depilacja laserowa klatki piersiowej

Jeśli proces odrastania włosków na klatce piersiowej jest dla ciebie męczący i stanowi źródło frustracji, powinieneś sięgnąć po depilację laserową. Idealnie sprawdzi się na grubszych i twardszych włosach, o dużej zawartości melaniny. Laser pozwala na stałe pozbyć się owłosienia z klatki piersiowej. Wiązka światła lasera działa na melaninę zawartą we włosku i usuwa cebulkę włosa wraz z korzeniami. Po każdym zabiegu włosy są coraz słabsze, aż finalnie znikają. Kilka zabiegów spowoduje, że pozbędziesz się problemu nadmiernego owłosienia na klatce piersiowej na dobre.

Przed zabiegiem depilacji laserowej

Przed wykonaniem zabiegu kosmetolog przeprowadzi z Tobą ankietę, która sprawdzi Twój ogólny stan zdrowia i występowanie ewentualnych przeciwwskazań.
Klatka piersiowa przed zabiegiem musi być czysta i nieposmarowana żadnym balsamem, dobrym zaleceniem jest także ogolenie skóry zwykłą maszynką, nie należy jednak stosować ani wosku, ani pęsety, włosy mogą być ogolone, ale nie wyrwane.

Po zabiegu depilacji laserowej

Po zabiegu zazwyczaj możesz zaobserwować zaczerwienienie i lekki obrzęk, szczególnie u osób ze skórą wrażliwą, objawy te znikają w ciągu kilku dni. Zalecane jest jednak unikanie solarium, słońca, basenów i używanie kremów łagodzących, które wypisze Ci nasz kosmetolog.

Depilacja klatki piersiowej cena

Depilacja laserowa klatki piersiowej to zabieg również dla kobiet, które borykają się z problemem włosków, rosnących w okolicach brodawek. Usunięcie owłosienia z tych okolic jest procesem bardzo bolesnym, dlatego, jeśli chcesz się pozbyć na stałe nieestetycznych włosków w tych okolicach lepiej skorzystać ze skutecznej depilacji laserowej, która działa nawet przez kilka lat.

  • W naszym salonie kosmetycznym ProClinic we Wrocławiu używamy lasera diodowego LightSheer® DUET™ HIGH SPEED.
  • Do dyspozycji mamy kilka wybranych cenników z aktualnymi promocjami, które znajdziesz w zakładce OFERTA.
  • Jeśli chcesz skutecznie pozbyć się niechcianego owłosienia, wówczas zapraszamy do kontaktu z naszym gabinetem.
  • U nas możesz liczyć na profesjonalne i fachowe wykonanie zabiegu.

Cena za depilację laserową klatki piersiowej kształtuje się w przedziale od 149 zł do 199 zł, to samo tyczy się depilacji laserowej brzucha (linia brzucha gratis).

Polecane wpisy
Peeling – przed czy po depilacji?Czy depilacja okolic bikini jest zdrowa?