Depilacja laserowa męska – najczęściej wykonywane zabiegi

Depilacja stała się domeną nie tylko kobiet, ale również mężczyzn. Kiedyś kojarzona jedynie ze sportowym trybem życia, wkroczyła na stałe do codziennej męskiej pielęgnacji. Wygoda, zachowanie wysokiej higieny i schludnego wyglądu – to główne powody, dla których panowie poddają się depilacji laserowej. Jakie są najbardziej popularne zabiegi depilacji dla mężczyzn? Zapraszamy do wpisu.

Spis treści:

 

 • Depilacja laserowa klatki piersiowej
 • Depilacja laserowa pach
 • Depilacja laserowa pleców
 • Depilacja laserowa dla mężczyzn
 • Depilacja laserowa mężczyzn opinie
 • Depilacja laserowa twarzy mężczyzn
 • Depilacja laserowa bikini męskie
 • Depilacja laserowa brody mężczyzn
 • Męska depilacja laserowa – zalety
 • Depilacja laserowa mężczyzn – rodzaje

 

 

We wpisie dowiesz się jakie są najbardziej popularne zabiegi depilacji laserowej i jakie są ich główne zalety.

Depilacja laserowa klatki piersiowej

Ze względu na charakter owłosienia, depilacja laserowa bardzo dobrze sprawdzi się na męskim owłosieniu. Światło wiązki lasera działa najlepiej na ciemne i twarde włoski, powodując usunięcie cebulki włosów wraz z jej korzeniami. Depilacja klatki piersiowej odbywa się za pomocą większej głowicy, aby uzyskać jak najkrótszy czas zabiegu. Przeważnie obejmuje kilka zabiegów w określonych odstępach czasu. Mimo, że depilacja wydaje się kosztownym zabiegiem, jest to rozwiązanie dużo bardziej ekonomiczne, niż inne sposoby usuwania owłosienia. Włoski usuwamy się na stałe, całkowicie pozbywając się konieczności depilacji. Po zabiegu można długotrwale cieszyć się gładka i zadbaną skórą na klatce piersiowej.

Depilacja laserowa pach

Higiena pach jest szczególnie istotna w okresie letnim, gdy występują wysokie temperatury. Niewydepilowane włoski pod pachami mogą być przyczyną gromadzenia się bakterii, wilgoci i naskórka, co w efekcie będzie powodowało nieprzyjemny zapach oraz podrażnienia. Jeśli  latem jesteś bardziej aktywny fizycznie, także powinieneś zadbać o wysoką higienę pach. Częste i szybkie golenie skóry pod pachami może powodować podrażnienia, wrastanie włosków, tworzenie wyprysków i zapalenia mieszków włosowych. Aby uniknąć codziennego golenia i podrażnienia wrażliwej skóry pach, warto pomyśleć o depilacji laserowej. Ze względu na fakt, iż pachy są jednymi z wrażliwszych części ciała, odczuwanie depilacji może być w tym miejscu intensywniejsze. Nie należy jednak martwić się na zapas – istnieje możliwość zastosowania maści znieczulającej, a podczas zabiegu na bieżąco stosuje się system schładzania depilowanych miejsc. Laser nie ma żadnego wpływu na gruczoły chłonne pach, jest całkowicie bezpiecznym zabiegiem. Pomoże nam uporać się z problemem niechcianego owłosienia pod pachami, na stałe.

Depilacja laserowa pleców

Owłosienie na plecach często stanowi powód do kompleksów panów. Jest to ciężko dostępne miejsce na ciele, z którego depilacją trudno poradzić sobie samemu. Proszenie drugiej osoby o pomoc w tej czynności, jest po prostu krępująca. Z tego powodu depilacja laserowa pleców, cieszy się dużą popularnością wśród panów. Po kilku zabiegach można pozbyć się włosków i rozwiązać na stałe kłopot z depilacją. Gładka skóra pleców to nie tylko kwestia estetyki ale także dobrego samopoczucia i pewności siebie.

Depilacja laserowa dla mężczyzn

Mężczyźni borykający się ze swoim owłosieniem na ciele stosują doraźne, możliwe do wykonania w domu depilacje, wśród których najczęściej wybierane to maszynki do golenia, zarówno te mechaniczne jak elektryczne. Z pomocą tych łatwo dostępnych metod co prawda można pozbyć się owłosienia, ale nie na długo. Poza tym golenie maszynkami, zwłaszcza mechanicznymi, bardzo często powodują podrażnienie skóry, zwłaszcza twarzy w wypadku mężczyzn. Często także zdarza się zapalenie mieszków włosowych, a to bardzo nieprzyjemna dolegliwość. Zdecydowanie lepszą metodą na usuwanie niechcianego owłosienia jest laserowe usuwanie włosków. Metoda ta nie podrażnia skóry, jest bezpieczna dla zdrowia i co najważniejsze, pozwala pozbyć się owłosienia na stałe – nawet tego obfitego.

W obecnych czasach coraz więcej mężczyzn decyduje się na depilację laserem. Dzięki niej mogą uzyskać idealny kształt zarostu lub też usunąć niechciane owłosienie z innych partii ciała. Depilacja laserowa zwiększa ich komfort życia, a także, co ważne, pozwala ograniczyć pocenie się oraz hamuje rozwój bakterii.

Depilacja laserowa mężczyzn opinie

Jeśli już mężczyzna decyduje się na zabieg depilacji laserowej, to kluczową kwestią jest to, jaką metodę wybiera. Tak naprawdę każda z dostępnych metod, czy to depilacja woskiem, czy maszynką, kremem lub trymerem ma swoich zwolenników, ale także przeciwników. Wybór konkretnej depilacji zależy od miejsca, na którym ma być ona wykonana oraz od progu bólu mężczyzny. Wielu z nich obawia się bólu podczas zabiegu depilacji, co sprawia, że niewielu z nich ostatecznie się na nią decyduje.

Depilacja laserowa twarzy mężczyzn

Zarost na twarzy mężczyzny to zjawisko zupełnie naturalne. Jego długość czy kształt zależą od wygody, sposobu pielęgnacji twarzy czy panujących trendów. To, co skłania mężczyzn do podjęcia decyzji o laserowej depilacji twarzy, to gruby zarost, podrażnienia po depilacji maszynką do golenia, ale także nieestetyczne krostki po goleniu czy wrastające włoski, które są bardzo uciążliwe i sprawiają ból. To główne powody, dla których depilacja laserowa staje się coraz bardziej popularnym zabiegiem wśród mężczyzn. Depilacja męskiego zarostu występuje w dwóch wariantach – całościowa, czyli pozbycie się całości owłosienia oraz depilacja korekcyjna, która polega na nadaniu zarostowi pożądanego kształtu.

Depilacja laserowa bikini męskie

Usuwanie owłosienia z męskich stref intymnych, inaczej mówiąc “boyzilian”, pozwala przede wszystkim zachować lepszą higienę. Gładka skóra okolic bikini zapobiega także występowaniu infekcji, a dodatkowo świetnie sprawdza się ona podczas podejmowania przez mężczyznę regularnej aktywności fizycznej. Laserowa depilacja okolic bikini jest najskuteczniejszą metodą na pozbycie się owłosienia z tych stref, w dodatku jest ona całkowicie bezpieczna i pozwala usunąć ponad 90% owłosienia. Po depilacji laserowej skóra jest gładka, temat wrastających włosków przestaje być problemem, a co bardzo istotne – zadowolenie partnerki dbającej o kwestie depilacji intymnej motywuje coraz częściej do podejmowania się tego zabiegu przez mężczyzn.

Depilacja laserowa brody mężczyzn

Depilacja laserowa owłosienia z twarzy to doskonałe rozwiązanie dla każdego mężczyzny, który ceni sobie gładką skórę twarzy czy też idealnie kształtny zarost. Istnieją bowiem dwie możliwości depilacji twarzy – całkowita oraz częściowa, gdzie kształtuje się zarost wedle upodobań klienta. Depilacja jest aktualnie najskuteczniejszą metodą na pozbycie się włosków. Stanowi fantastyczne rozwiązanie dla mężczyzn, którzy mają dosyć depilacji tradycyjnymi metodami przynoszącymi efekt tylko na chwilę, takimi jak używanie maszynki do golenia czy maszynki elektrycznej.

Męska depilacja laserowa – zalety

Podstawową zaletą męskiej depilacji laserowej jest jej długotrwałość. Mężczyźni, którzy chcą zaoszczędzić na czasie i jednocześnie zrezygnować z ciągłego usuwania owłosienia tradycyjną maszynką, powinni zgłębić temat depilacji laserem. Jest to bowiem duży komfort, z którego może skorzystać każdy. Depilacja laserem nie podrażnia skóry i zapewnia długotrwały efekt w postaci jej gładkości, jest to zatem bardzo wygodna metoda na pozbycie się niechcianego owłosienia na twarzy.

Depilacja laserowa mężczyzn – rodzaje

Najczęściej depilowane partie ciała u mężczyzn, to:

 • depilacja pach
 • depilacja owłosienia na brzuchu
 • depilacja klatki piersiowej
 • depilacja zarostu – całkowita bądź częściowa, nadająca kształt zarostowi
 • depilacja okolic bikini, czyli miejsc intymnych
 • depilacja nóg (zwłaszcza wśród sportowców i kulturystów)

Inne rodzaje depilacji męskiej to depilacja pleców, a także pozbycie się owłosienia z karku.

Polecane wpisy
Jak wykonać depilację bikini bez podrażnień?Czy brwi można depilować laserowo?