Depilacja laserowa – kiedy efekty?

Depilacja laserowa nieustająco zyskuje na popularności. Nie ma się czemu dziwić, bowiem zabieg depilacji laserowej pozwala na całkowite pozbycie się niechcianego owłosienia na stałe. To znakomita alternatywa dla jednorazowej maszynki, depilatora czy depilacji woskiem. Aby jednak efekty były zadowalające, należy wykonać serię zabiegów. W naszej klinice wykorzystujemy laser LightSheer Duet, dlatego efektów można spodziewać się szybciej. Ile zabiegów będzie konieczne? Wyjaśniamy wszelkie kwestie.

Spis treści:

  • Depilacja laserowa – efekty krótkoterminowe i długoterminowe
  • Efekty jednego zabiegu depilacji laserowej
  • Efekty depilacji laserowej po latach

Z wpisu dowiesz się, na jakie efekty można liczyć, decydując się na depilację laserową, ile zabiegów jest koniecznych oraz jak przygotować się do depilacji laserowej.

Depilacja laserowa – efekty krótkoterminowe i długoterminowe

Depilacja laserowa to zabieg cieszący się ogromną popularnością głównie ze względu na efekty. Aby owłosienie zniknęło na długi czas, konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Po jednym zabiegu depilacji laserowej efekty nie będą od razu widoczne. Wiele zależy od grubości i koloru włosa. Przyjmuje się, że osoby o ciemnych i grubszych włosach szybciej zauważą efekty depilacji laserowej. Z każdym kolejnym zabiegiem zauważymy przerzedzenie i osłabienie włosa. Obecnie innowacyjne urządzenia, jak laser LightSheer Duet pozwalają na to, aby na depilację laserową decydowały się także osoby o jasnym kolorze włosów. Najpierw zawsze należy udać się na konsultację. W zależności od oczekiwanych efektów, należy wykonać od 5 do 8 zabiegów. Jednak jest to mocno indywidualną kwestią.

Efekty jednego zabiegu depilacji laserowej

Wiele osób, które decydują się na depilację laserową, zastanawia się, czy efekty będą widoczne od razu. Po pierwszym zabiegu zaobserwujemy dopiero delikatne zmiany i jest to całkowicie normalne. Efektem będzie zmniejszenie liczby owłosienia o ok. 30%. Dopiero po kilku zabiegach będzie można mówić o całkowitym usunięciu owłosienia. Liczbę dopasowuje się indywidualnie do każdego pacjenta. Odstęp pomiędzy wykonaniem kolejnego zabiegu nie powinien być krótszy niż ok. 5 tygodni.

Efekty depilacji laserowej po latach

Ostateczny efekt depilacji laserowej będzie uzależniony od konkretnego przypadku. Nie da się jednoznacznie stwierdzić, że u każdego pacjenta po wykonaniu serii zabiegów owłosienie zniknie całkowicie i na zawsze. Skuteczność takiego zabiegu, pod warunkiem, że wykonujemy zabieg przypominający raz na rok, wynosi ok. 95%. Ważne, by zapamiętać, że po regularnie wykonywanych zabiegach depilacji laserowej, możemy cieszyć się idealnie gładką skórą na długi czas. Wiele osób, które zdecydowały się na depilację laserem, potwierdza, że owłosienie zniknęło na kilka lat. Wpływ na skuteczność ma rodzaj owłosienia, a także samo urządzenie. Laser diodowy Light Sheer pozwala na osiągnięcie oczekiwanych rezultatów. To jeden z najbardziej nowoczesnych laserów na rynku.

 

Polecane wpisy
Czy-depilacja-laserowa-usuwa-włosy-na-zawszedepilacja-laserowa-jak-czesto-powtarzac