Depilacja laserowa – jak często powtarzać?

Nie ulega wątpliwości, że każda kobieta chce jak najdłużej cieszyć się gładką skórą. To właśnie depilacja laserowa jest sposobem na to, aby niechcianego owłosienia pozbyć się na zawsze! Skuteczność zabiegu będzie uzależniona od wykorzystywanej technologii, stanu włosów oraz skóry.W naszej klinice wykorzystujemy nowoczesny laser diodowy LightSheer Duet, który cechuje się wysoką skutecznością. Pozwala trwale usunąć owłosienie. Trzeba jednak pamiętać, że jeden zabieg nie jest wystarczający. Aby na dobre pozbyć się włosów z danej partii ciała, trzeba przeprowadzić serię zabiegów depilacji laserowej. Jak często powtarzać depilację laserową? Wyjaśniamy!

Spis treści:

  • Jak często powtarzać zabieg depilacji laserowej?
  • Depilacja laserowa – ile zabiegów?
  • Czy depilacja laserowa usuwa owłosienie na stałe?

Z wpisu dowiesz się, ile zabiegów depilacji laserowej jest potrzebnych, aby skutecznie pozbyć się owłosienia, jak często powtarzać zabieg depilacji laserowej oraz, czy laserowa depilacja usuwa włosy na stałe.

Jak często powtarzać zabieg depilacji laserowej?

Depilację laserową powtarzamy ze względu na różną fazę wzrostu włosów. Na czym polega zabieg depilacji laserowej? Pojedyncza seria opiera się na wykorzystaniu zjawiska fototermolizy. Oznacza to, że wiązka światła emitowanego z lasera LightSheer Duet jest pochłaniana przez melaninę, czyli barwnik, którego największe stężenie znajduje się w mieszkach włosowych. Każdy organizm wytwarza inną ilość melaniny. Mniej barwnika będą mieć osoby o jasnych blond włosach, siwych lub rudych. To właśnie tego typu indywidualne kwestie będą mieć ostateczny wpływ na liczbę zabiegów depilacji laserowej. Kluczowe jest osiągnięcie zadowalających klienta efektów.

Depilacja laserowa – ile zabiegów?

Przeważnie, by osiągnąć trwały rezultat, wymaga się ok. 4-6 serii zabiegów. Po każdym naświetlaniu wybranej partii skóry odrastające włosy są słabsze i cieńsze. Można to już zaobserwować po pierwszym zabiegu depilacji laserowej. Trzeba jednak pamiętać, że rozpoczynając serię zabiegów, przerwa między nimi nie może być dłuższa niż 12 tygodni. Ma to wpływ na skuteczność depilacji laserowej. Jeśli chcemy się cieszyć idealnie gładką skórą, warto wykonywać zabieg przypominający po ok. 1-2 latach. Depilacja laserowa jest wysoce skuteczna, o ile zadbamy o jej regularność.

Czy depilacja laserowa usuwa owłosienie na stałe?

Każda kobieta, zanim zdecyduje się na zabieg depilacji laserowej laserem LightSheer Duet, z pewnością zastanawia się nad tym, na jak długo wystarczy zabieg. W przypadku lasera IPL, czyli typowo kosmetycznego, efekty nie będą na stałe. Włoski bardzo szybko odrastają. Inaczej jest w przypadku lasera diodowego, jak LightSheer Duet. Seria 4-5 zabiegów wystarcza, aby włosy wraz z mieszkami zostały całkowicie usunięte! Czasami może zdarzyć się tak, że konieczne będzie powtórzenie zabiegu po latach, jednak nie jest to regułą. Włosy mogą odrosnąć pod wpływem silnego stresu lub w trakcie ciąży. Zdarza się to niezwykle rzadko.

 

Polecane wpisy
depilacja-laserowa-kiedy-efektyczy-depilacja-laserem-boli