Depilacja laserowa: ile trzyma?

Depilacja laserowa jest obecnie najskuteczniejszym sposobem na to, aby na stałe pozbyć się niechcianego owłosienia z wybranej partii ciała. Jednorazowe metody są skuteczne wyłącznie przez krótki czas. Dodatkowo pojawiają się podrażnienia, problem z wrastającymi włoskami, ból podczas depilacji woskiem czy stosowania depilatora. Nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na permanentne sposoby usuwania włosków. Depilacja laserem pozwala również zlikwidować problem wrastania włosków. To skuteczne rozwiązanie na wiele rozmaitych problemów natury estetycznej. Początkowo mylnie zakłada się, że depilacja laserowa laserem LightSheer Duet jest droższa niż standardowe metody. To jedynie błędne przekonanie. Zabiegi wykonuje się w seriach, dlatego koszt jest rozłożony na kilka miesięcy. Dodatkowo, jeżeli weźmiemy pod lupę całościowy koszt, okazuje się, że laserowa depilacja jest tańsza. Podczas całego życia wydajemy naprawdę wiele na maszynki jednorazowe, wosk do depilacji, drogie depilatory, pianki do golenia, specjalne balsamy. Są to zabiegi nietrwałe, a więc stale musimy je powtarzać. Na ile wystarcza zabieg laserowej depilacji? Jak odpowiednio się do niego przygotować? Podpowiadamy!

Spis treści:

  • Depilacja laserowa – jak często powtarzać?
  • Liczba zabiegów depilacji laserowej
  • Depilacja laserowa – ile trzyma efekt?

Z wpisu dowiesz się, jak długi jest efekt depilacji laserowej, ile zabiegów należy wykonać, aby cieszyć się efektem jedwabiście gładkiej skóry oraz w jakich odstępach czasowych je przeprowadzać.

Depilacja laserowa – jak często powtarzać?

Zabiegi depilacji laserowej muszą być wykonywane z określoną częstotliwością. Optymalny czas pomiędzy poszczególnymi zabiegami wynosi kilka tygodni. Szczegółów udzieli kosmetolog po przeprowadzonej indywidualnej konsultacji. Wiele będzie zależeć od partii ciała, którą depilujemy. Bardzo ważne jest to, aby depilacja laserem była powtarzana systematycznie i w regularnych odstępach czasowych. Tylko wtedy będzie możliwe uzyskanie pożądanych efektów.

Liczba zabiegów depilacji laserowej

Aby całkowicie pozbyć się owłosienia z wybranej partii ciała, niezbędne jest wykonanie kilku zabiegów. Ich liczbę dobiera się indywidualnie, uwzględniając karnację, kolor włosów czy wiek. Warto jednak dodać, że już po pierwszym zabiegu zauważymy przerzedzenie włosów. Będą one również wyraźnie cieńsze oraz słabsze. Trzeba jednak mieć na względzie fakt, że nie można jednoznacznie stwierdzić, ile zabiegów depilacji laserowej będzie wystarczających. Ostateczna liczba zależna jest od indywidualnych cech organizmu, dlatego konsultacja przed zabiegami jest koniecznością, aby wspólnie określić cel.

Ważne jest jednak to, że depilacja laserowa jest wysoce skuteczna. Jeśli będziemy przestrzegać wszelkich wytycznych przekazanych przez kosmetologa, efekty naprawdę pozytywnie nas zaskoczą. Największą skuteczność osiąga się głównie w przypadku ciemnych włosów. Trudniejsze w usunięciu są włosy blond, siwe lub rude.. Znaczenie ma dodatkowo karnacja skóry. Szybciej usuwa się ciemniejsze włoski z jasnej skóry. Ciemna karnacja może być bardziej problematyczna. Jeśli mamy świeżą opaleniznę, zabieg nie jest zalecany. Lepiej poczekać, aż opalenizna nieco zblednie, a skóra nie będzie podrażniona.

Depilacja laserowa – ile trzyma efekt?

Jeżeli zabieg depilacji laserowej będzie przeprowadzony w odpowiedni sposób, w specjalistycznej klinice, z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu, np. LightSheer Duet, zapewni nam skuteczność na stałe. Oznacza to, że owłosienie nie pojawi się ponownie na obszarze poddanym zabiegowi. Oczywiście zdarza się, że po upływie jakiegoś czasu zauważymy pojedyncze odrastające włoski. Wszystko ze względu na to, że laser usuwa 95% owłosienia. Sama depilacja laserowa nie wiąże się z bólem, jeśli kosmetolog wykorzystuje nowoczesne urządzenia.

Polecane wpisy
Laserowe usuwanie wąsika cenaCzy depilacja laserowa jest bezpieczna dla zdrowia?