Depilacja laserowa – co ile tygodni?

Depilacja laserowa pozwala na trwałe pozbycie się owłosienia. Konieczne jest jednak wykonywanie zabiegu w seriach. Co ile tygodni powtarzać zabieg depilacji laserowej, aby uzyskać optymalne efekty? Wyjaśniamy!

Spis treści:

  • Jakie partie ciała można depilować laserem?
  • Na czym polega zabieg depilacji laserowej – LightSheer Duet?
  • Przygotowanie do zabiegu laserowego usuwania owłosienia
  • Jak często powtarzać zabieg depilacji laserowej?

Z wpisu dowiesz się, które partie ciała można depilować laserem, na czym polega zabieg i jak się do niego przygotować, a także, jak często korzystać z depilacji laserowej.

Jakie partie ciała można depilować laserem?

Depilacja laserowa to trwałe usuwanie owłosienia za pomocą wiązki światła lasera. Wiązka ta dociera do mieszka włosowego, trwale niszcząc jego cebulkę. Laserowa depilacja jest zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Zabiegowi może poddać się każdy, o ile nie stwierdzono przeciwwskazań podczas wywiadu. Depilować można praktycznie każdą część ciała.

Na czym polega zabieg depilacji laserowej – LightSheer Duet?

Niezwykle skuteczny laser LightSheer Duet trwale niszczy cebulkę włosa. To dlatego włos w danym miejscu już nie odrośnie. Podczas jednego zabiegu jest niszczonych ok. 30% włosów – tych, które znajdują się aktualnie w fazie aktywnego wzrostu, czyli anagenu. Pozostałe włosy nie są czułe na światło lasera, dlatego trzeba odczekać, aż wejdą w fazę anagenu.

Odstęp ten wynosi  ok. 8-12 tygodni i właśnie wtedy trzeba wykonać kolejny zabieg. Niszczenie cebulki włosa jest możliwe ze względu na to, że energia z wiązki światła jest pochłaniana przez melaninę znajdującą się w cebulce. Łatwiej będzie usunąć włosy, które posiadają ciemny barwnik – czarne, brązowe, ciemny blond.

W przypadku jaśniejszych włosów, najlepiej umówić się na konsultacje ze specjalistą, który oceni włosy i możliwość zastosowania depilacji laserowej. Podczas takiego spotkania kosmetolog wykluczy również potencjalne przeciwskazania.

Przygotowanie do zabiegu laserowego usuwania owłosienia

Dzień przed zabiegiem, konieczne jest zgolenie włosów na wybranej partii ciała. W tym celu stosujemy maszynkę jednorazową. Zabronione jest wyrywanie włosów! Skóra przed zabiegiem powinna być sucha. Nie smarujemy jej balsamem czy kremem. Dzień przed zabiegiem nie zaleca się również pić alkoholu. Nie zażywamy ibuprofenu czy aspiryny.

Jak często powtarzać zabieg depilacji laserowej?

Zakłada się, że do pozbycia się niechcianego owłosienia, jest wymaganych około 6 zabiegów depilacji laserowej. Oczywiście ostateczna liczba jest sprawą indywidualną. Niektóre czynniki sprawiają, że włosy trudniej jest usunąć – wtedy potrzeba będzie więcej zabiegów. Jasne włosy mają mało barwnika, dlatego taki włos trudniej jest usunąć.

Zabieg depilacji laserowej w przypadku większości partii wykonujemy z częstotliwością 8-12 tygodni. Przed pierwszym zabiegiem zostanie przeprowadzony wywiad i dobrane odpowiednie parametry, dzięki temu depilacja laserowa jest skuteczna.

Polecane wpisy
depilacja-laserowa-ile-zabiegówile-kosztuje-laserowe-usuniecie-wasika