Depilacja laserowa bikini – kiedy najlepiej wykonać?

Depilacja okolic intymnych stała się powszechnie stosowanym zabiegiem. To nie tylko estetyczny wygląd, ale także wygoda i zachowana odpowiednia higiena. Depilacja bikini jest szczególnie korzystna w okresie letnim, gdy skórze dokuczają wysokie temperatury i suche powietrze. Latem częściej uczęszczamy na basen, plażę czy uprawiamy różne, wakacyjne sporty. Depilacja laserowa okolic intymnych, pozwoli na zachowanie wysokiego uczucia komfortu. Na czym dokładnie polega i kiedy najlepiej ją wykonać?

Spis treści:

  • Na czym polega depilacja laserowa?
  • Wskazania do depilacji laserowej bikini
  • Kiedy najlepiej wykonać depilację laserową bikini?

We wpisie przeczytasz na czym polega depilacja laserowa okolic intymnych, jakie są wskazania do jej wykonania, oraz kiedy jest najlepszy okres na wykonanie tego typu depilacji.

Na czym polega depilacja laserowa?

Zabieg usuwania włosków z okolic intymnych, odbywa się przy użyciu lasera diodowego. Wiązka światła lasera wnika w głębokie warstwy skóry i niszczy znajdującą się pod nią cebulkę włosa. Jest on niezwykle precyzyjny, co pozwala na dokładne pozbycie się włosków, z nawet najciężej dostępnych miejsc. Moc lasera i jego intensywność jest dopasowana indywidualnie do pacjenta – jego typu karnacji, progu odczuwania bólu, wielkości i koloru włosków. Przed każdym zabiegiem należy skonsultować się ze specjalistą i przejść próbę laserową, aby dowiedzieć się jak bardzo podatne na wiązkę światła lasera, są nasze włoski. Jest to niezbędne do ustalenia częstotliwości i ilości zabiegów, które pozwolą na całkowitą likwidację niechcianego owłosienia. 

Wskazania do depilacji laserowej bikini

Jeżeli zmagasz się z ciemnymi i grubymi włoskami, które odrastają w bardzo szybkim tempie – depilacja laserem jest dla ciebie wskazana. Jeżeli próbowałeś już różnych sposobów depilacji, które nie dawały oczekiwanych rezultatów, ta metoda z pewnością pomoże uporać się z tym problemem. Poprawnie dobrana moc lasera i ilość zabiegów, pozwolą w krótkim czasie zniwelować nawet najbardziej uporczywe i twarde włoski. Jeżeli dobrze znosisz dyskomfort lub lekki ból spowodowany zabiegiem, na pewno jego przebieg będzie dla ciebie łatwiejszy. Odczucie depilacji laserowej jest bardzo indywidualne. Aby ograniczyć dyskomfort stosuje się miejscowo maść ze znieczuleniem lub system schładzania depilowanych miejsc. Przed zabiegiem skóra powinna być zdrowa, nie wolno także zażywać kąpieli słonecznych.

Kiedy najlepiej wykonać depilację laserową bikini?

Depilację laserową można wykonywać praktycznie przez okres całego roku. Najlepszy okres na zabieg przypada jesienią ze względu na to, iż skóra poddana depilacji nie powinna być wystawiana na słońce. Zabiegi powinny być także rozłożone w czasie. Rozpoczęcie ich w okresie jesiennym zagwarantuje zagojenie skóry do sezonu letniego, bez wystawiania jej na promieniowanie słoneczne. Jeśli jednak zdecydujesz się latem na depilację laserem, musisz pamiętać o ochronie skóry przed promieniowaniem UV i o racjonalnym podejściu do opalania.

Polecane wpisy
Depilatory domowe a profesjonalne lasery diodoweDepilacja laserowa bikini – fakty i mity