Depilacja laserowa bikini – fakty i mity

Depilacja laserowa bikini to zabieg, który wzbudza u niektórych wątpliwości i niepewność. Wiąże się to z wysoką wrażliwością okolic intymnych oraz z pewnymi mitami, które krążą w sieci. Czy depilacja laserowa okolic intymnych jest bezpieczna? Czy można ją wykonywać latem? Czy usuwa włoski na stałe? Na te oraz inne pytania, postaramy się dzisiaj odpowiedzieć.

Spis treści:

  • Depilacja bikini – mity
  • Depilacja bikini – fakty

We wpisie dowiesz się jakie są fakty i mity dotyczące laserowej depilacji okolic bikini.

Depilacja bikini – mity

Mit 1: Depilacji laserowej bikini nie można wykonywać latem. Depilację można wykonywać na przestrzeni całego roku. Latem może być wykonywana przy dodatkowych środkach ostrożności – nie należy wystawiać na działanie promieni słonecznych depilowanych miejsc, przed i po zabiegu. Opalanie może się wiązać z większym bólem podczas zabiegu i tworzeniem się przebarwień oraz podrażnień po jego wykonaniu. 

Mit 2: Depilacja miejsc intymnych jest bolesna. Jest to w pełni bezpieczny i bezbolesny zabieg. Aby dyskomfort związany z depilacją zmniejszyć do minimum, moc wiązki światła lasera dopasowuje się indywidualnie do każdego pacjenta robiąc próbę laserową. Podczas trwania zabiegu  stosuje się system chłodzący depilowanych miejsc, można także dodatkowo zastosować miejscową maść znieczulającą.

Mit 3: Depilacja laserowa jest niebezpieczna dla zdrowia. Światło lasera nie stanowi żadnego niebezpieczeństwa dla zdrowia człowieka. Depilacja jest zabiegiem nieinwazyjnym i nie narusza struktury skóry. Nie wpływa w żaden sposób na tkanki i funkcje organizmu. Prawidłowo dobrane parametry lasera sprawiają, że może on być zastosowany w najbardziej wrażliwych miejscach na ciele tj. górna warga, okolice bikini czy pachy. 

Mit 4: Skóra po zabiegu laserem jest bardzo podrażniona i uszkodzona. Nie jest to prawda. Skóra po depilacji jest lekko podrażniona i zaczerwieniona, ale efekty te ustępują po upływie kilku lub kilkunastu godzin – w zależności od kondycji skóry pacjenta i jego indywidualnego tempa regeneracji.

Mit 5: Domowe urządzenia do laserowego usuwania włosków są równie skuteczne, jak lasery używane w salonie kosmetycznym. Jest to mit. Wiąże się to z rozmiarami urządzenia. Im urządzenie jest mniejsze tym jego moc jest słabsza, poręczne depilatory laserowe do domowego użytku, nie usuną na stałe uporczywych włosków. Moc urządzenia które obsługuje wykwalifikowany pracownik salonu kosmetycznego, jest dużo większa i skuteczniejsza, ponieważ samo urządzenie ma bardziej skomplikowaną budowę. Domowym depilatorem laserowym nie uda się osiągnąć takich samych efektów, jak w salonie kosmetycznym.

Depilacja bikini – fakty

Fakt 1: Laserowa depilacja usuwa na stałe wszystkie typy włosów. Prawidłowo dobrana moc lasera oraz częstotliwość zabiegów, zapewnią całkowite pozbycie się niechcianego owłosienia. Wiązka lasera usuwa na stałe cebulkę włosa wraz z jego korzeniami. 

Fakt 2: Depilacja laserowa zlikwiduje problem wrastających włosków. Przy mechanicznych metodach depilacji wrastające włoski to codzienność. Osłabione włoski nie mogą przebić się przez skórę i rosną w nieprawidłowym kierunku. Stan zapalny mieszka wygląda nieestetycznie, powoduje ból oraz dyskomfort. Depilacja laserowa likwiduje przyczynę wrastających włosków i niszczy cebulkę włosa znajdującą się pod powierzchnią skóry. Laser pozwala całkowicie uwolnić się od wrastających włosków.

Fakt 3: Wszystkie typy włosów kwalifikują się do zabiegów. Mitem jest, że laserowemu usuwaniu włosków nie mogą poddawać się osoby z ciemnym kolorem włosów. Zabieg jest dedykowany dla każdego koloru i budowy włosa. Jedyne włosy, które nie mogą być poddane zabiegowi depilacji to włosy siwe, ponieważ nie zawierają melaniny niezbędnej do przeprowadzenia procesu. Depilacja laserowa obejmuje wszystkie fototypy skóry. 

Fakt 4: Liczba zabiegów pozwalających na całkowite usunięcie owłosienia, jest indywidualna. To prawda, aby efekty depilacji laserem były stałe, zabiegi muszą być ściśle dopasowane do pacjenta. Przed zabiegami należy skonsultować się w tym celu ze specjalistą.

Polecane wpisy
Depilacja laserowa bikini – kiedy najlepiej wykonać?Jak wykonać depilację bikini bez podrażnień?