Czy zabieg mezoterapii można stosować przy cerze trądzikowej?

Mezoterapia igłowa to działający miejscowo zabieg kosmetyczny, który daje rewelacyjne efekty odbudowy i regeneracji przesuszonej, uszkodzonej skóry, poddawanej na przykład złej pielęgnacji domowej. To zabieg mało inwazyjny, jednocześnie przynoszący szybkie i widoczne efekty. Regularnie przeprowadzana mezoterapia polepsza kondycję skóry, opóźnia powstawanie zmarszczek, powoduje napięcie i wygładzenie cery. Zmagasz się z cerą trądzikową i zastanawiasz się nad mezoterapią? Czy zabieg mezoterapii można stosować przy cerze trądzikowej? Odpowiadamy.

Spis treści:

  • Mezoterapia a trądzik
  • Leczenie trądziku
  • Czy mezoterapia działa na ślady potrądzikowe?

We wpisie dowiesz się, czy skóra trądzikowa może być poddana zabiegowi mezoterapii, jak wygląda prawidłowe leczenie trądziku oraz jak mezoterapia działa na ślady potrądzikowe.

Mezoterapia a trądzik

Trądzik i mezoterapia? Lepiej unikać tego połączenia. Ropne zmiany na skórze i stany zapalne, są przeciwwskazaniem do wykonania mezoterapii, ponieważ istnieje ryzyko rozszerzenia stanu zapalnego na zdrowe obszary twarzy. Trądzik to przewlekła i poważna choroba skóry, objawiająca się łojotokiem. Ropne wypryski i krostki oraz zaczerwienienie skóry, to najbardziej dokuczliwe objawy zakażenia gruczołów łojowych i mieszków włosowych. Najczęstszą przyczyną zakażenia jest przedostanie się pod skórę bakterii Propionibacterium acnes, Propionibacterium acidum lub Propionibacterium granulosum. Mogą je także wywoływać grzyby z gatunku drożdżaków lub drobnoustroje. Zastosowanie na skórę trądzikową zabiegów iniekcyjnych może spowodować rozszerzenie zakażenia na większe obszary twarzy i zaostrzenie trądziku. Stan zapalny skóry jest przeciwwskazaniem, które dotyczy nie tylko mezoterapii iniekcyjnej, ale także innych zabiegów z obszaru medycyny estetycznej.

Leczenie trądziku

Leczenie trądziku powinno odbywać się etapowo. Pierwszym i kluczowym krokiem, jest wyciszenie stanu zapalnego skóry oraz zniwelowanie krostek, wyprysków i zaczerwienienia skóry. Kolejnym etapem są wszelkie czynności zapobiegające nawrotowi choroby, czyli znalezienie i zwalczenie jej przyczyny. Ostatnim krokiem jest przywrócenie skórze pierwotnego, zdrowego stanu. Terapia przeciwtrądzikowa składa się na stosowanie różnych preparatów np. sterydów, antybiotyków lub retinolu, a także włączeniem zabiegów kosmetycznych. W tym celu stosuje się zabiegi, takie jak peelingi chemiczne i laseroterapia. Często trądzik pozostawia po sobie blizny. Aby skutecznie się ich pozbyć i przywrócić jednolity koloryt skóry, warto wspierać się zabiegami medycyny estetycznej, na przykład mezoterapią, zabiegami laserowego usuwania blizn oraz dermapenem.

Czy mezoterapia działa na ślady potrądzikowe?

Choć mezoterapii nie stosuje się do leczenia trądziku, okazuje się ona niezwykle pomocna w trwałym usuwaniu śladów po trądziku i pomaga przywrócić zdrowy wygląd skóry. Mezoterapia działa na głębsze warstwy skóry i pobudza ją do odbudowy, zagęszczenia i wygładzenia struktury. Mezoterapia stymuluje komórki naskórka do intensywniejszej produkcji włókien kolagenowych i elastynowych oraz do odbudowy komórkowej. Jej efekty są więc wielopłaszczyznowe. Mezoterapia wpływa także na odmłodzenie skóry, redukcję zmarszczek, poprawę jędrności, dogłębne nawilżenie skóry i spowalnia efekty starzenia. To jedna z najlepszych metod na pozbycie się blizn i przywrócenie zdrowego wyglądu cery.

Polecane wpisy