Czy zabieg depilacji laserowej można wykonywać podczas menstruacji?

W trakcie menstruacji zmagamy się z różnymi trudnościami na tle psychicznym i fizycznym, które niejednokrotnie utrudniają nam funkcjonowanie w ciągu dnia. W organizmie kobiety dochodzi w tym czasie do zmian hormonalnych, które wpływają na stan skóry, wzmożone reakcje na różne czynniki, czy ogólne samopoczucie. Spadek kobiecych hormonów, progesteronu i estrogenów powoduje także zatrzymanie wody w organizmie. Dla niektórych kobiet czas menstruacji jest łagodny, lecz dla innych stanowi ograniczenia w codziennym funkcjonowaniu. Przed tobą zaplanowany zabieg depilacji laserowej i nie wiesz, czy powinnaś go przełożyć ze względu na miesiączkę? Czy zabieg depilacji laserowej można wykonywać podczas menstruacji? Odpowiadamy.

Spis treści:

  • Czy menstruacja jest przeciwwskazaniem do wykonania depilacji?
  • Czy depilacja w trakcie menstruacji jest bardziej bolesna?
  • Kiedy najlepiej wykonać depilację laserową?

We wpisie dowiesz się, czy menstruacja jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu depilacji laserowej. Przeczytasz także, czy depilacja laserowa w trakcie menstruacji jest bardziej bolesna oraz kiedy jest najlepszy czas na przeprowadzenie depilacji.

Czy menstruacja jest przeciwwskazaniem do wykonania depilacji?

Według opinii kosmetologów depilacja laserowa wykonywana w trakcie menstruacji nie przynosi żadnych skutków ubocznych. Nie jest pod żadnym względem szkodliwa dla zdrowia, dlatego można ją przeprowadzić w normalnym trybie. Jeżeli jesteś w trakcie miesiączki, a zbliża się planowana wizyta w salonie kosmetycznym z powodzeniem możesz udać się na zabieg depilacji laserowej, bez obaw o swoje zdrowie. Wyjątkiem dla wykonywania zabiegu depilacji podczas miesiączki jest depilacja okolic bikini. Depilację laserową możesz przeprowadzić w każdym momencie, niezależnie od tego, w jakiej fazie cyklu jesteś.

Czy depilacja w trakcie menstruacji jest bardziej bolesna?

Brak przeciwwskazań do przeprowadzenia depilacji laserowej podczas menstruacji nie oznacza, że wszystkie kobiety podejmują się jego wykonania. Znaczący wpływ na ten fakt ma ogólne samopoczucie i zwiększone odczuwanie bólu w danym momencie cyklu. Przez zmniejszony próg bólu podczas okresu, sam zabieg może wydawać się bardziej bolesny i mniej komfortowy niż w inne dni. Pacjentki bardziej wrażliwe na odczuwanie bólu, powinny więc dla własnego komfortu zdecydować się na zmianę terminu zabiegu na dogodniejszy. Kolejnym argumentem za zmianą terminu zabiegu jest nie najlepsza kondycja skóry w czasie menstruacji. Niższy poziom estrogenu w organizmie powoduje, że skóra na ciele jest napięta, mniej elastyczna i przez to bardziej podatna na podrażnienia. Może to potęgować odczuwany dyskomfort podczas zabiegu, a skóra po zabiegu będzie potrzebowała dłuższego czasu do regeneracji. Działanie lasera na napięty naskórek będzie silniejsze, więc powstawanie podrażnień i reagowanie skóry na jego działanie może być wzmożone.

Kiedy najlepiej wykonać depilację laserową?

Jeżeli czas menstruacji jest dla ciebie bolesny z powodzeniem możesz przesunąć termin zabiegu depilacji na bardziej dogodny dla ciebie. Najlepszym terminem na wykonanie zabiegu depilacji laserowej jest połowa cyklu, w której próg bólu jest najwyższy a kondycja skóry najlepsza.

Polecane wpisy