Czy po depilacji laserowej wrastają włoski?

Wrastające włoski są częstym problemem kobiet – szczególnie tych, które depilują się maszynką elektryczną lub woskiem. Może być to również efekt tradycyjnego golenia. Wrastające włoski wyglądają jak czarne punkciki na skórze. Nie zdołały one przebić się przez skórę, więc zaczęły się pod nią skręcać. Wrastanie włosków może prowadzić do zapalenia mieszków włosowych. Wtedy na nogach, rękach lub w innych miejscach pojawiają się nieestetyczne krosty. Uporczywe bywa także swędzenie. Na szczęście z tym problemem można sobie poradzić. Czy po depilacji laserowej wrastają włoski?

Spis treści:

  • Laser LightSheer sposobem na wrastające włoski
  • Na czym polega zabieg depilacji laserowej?
  • Wrastające włoski a przygotowanie do zabiegu
  • Depilacja wrastające włoski – jak sobie poradzić z problemem
  • Wrastające włoski pod pachami
  • Usuwanie wrośniętych włosków – laser sposobem na zwalczenie wrastania
  • Wrastanie włosków po depilacji – jak sobie z tym poradzić?
  • Wrastające włoski jak usunąć?

Z wpisu dowiesz się, czy po depilacji laserem wrastają włoski, na czym polega zabieg depilacji laserowej oraz jak przygotować się do zabiegu, mając wrośnięte włoski. Dowiesz się także, jakie są sposoby na wrastające włoski po depilacji i jaka metoda jest najlepsza na wrastające włoski na nogach po depilacji.

Laser LightSheer sposobem na wrastające włoski

Laser LightSheer Duet to znakomity sposób na pozbycie się problemu wrastających włosów. Depilacja laserowa jest obecnie jednym z najskuteczniejszych sposobów na rozprawienie się z tym kłopotem. Bardzo często laserową depilację wykonuje się ze wskazań medycznych. Wrastanie włosków jest jednym z nich. Istnieją inne metody walki z uporczywym problemem, jednak to właśnie depilacja laserowa sprawia, że pozbywamy się tej dolegliwości raz na zawsze!

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

Jedną z najbardziej nowoczesnych metod depilacji laserowej jest depilacja przy pomocy lasera LightSheer Duet. To wysoce skuteczny, innowacyjny sprzęt, który może się poszczycić wysoką skutecznością. Podczas zabiegu na włosy działa wiązka lasera, która pozwala na trwałe usunięcie włosków z miejsca objętego zabiegiem. Głowica lasera Light Sheer zostaje przyłożona miejsce przy miejscu, np. na nogach, w okolicach bikini, rękach. Zabieg trwa zaledwie kilkanaście- kilkadziesiąt minut w zależności od obszaru, który został poddany depilacji laserowej. Depilację laserową można wykonywać praktycznie w każdym miejscu ciała. Największą zaletą jest to, że efekty są trwałe. Zostaje również zredukowany dyskomfort podczas samego zabiegu. Wszystko ze względu na to, że laser LightSheer Duet posiada specjalną głowicę chłodzącą, która redukuje pieczenie oraz ból.

Wrastające włoski a przygotowanie do zabiegu

Jeśli masz wrastające włoski i chcesz zdecydować się na zabieg depilacji laserowej, należy udać się na konsultację do kliniki. Nie są one przeciwwskazaniem. Ważne jest jednak to, aby zgolić je maszynką jednorazową przed zabiegiem. Wybieraj wyłącznie profesjonalną klinikę, która pracuje na medycznych laserach. Laser diodowy powinien posiadać atesty. Promieniowanie wydzielane przez laser jest pochłaniane przez melaninę, czyli barwnik mieszków włosowych i skóry. Cebulka włosa zostaje zniszczona w taki sposób, że już się nie odnawia. Aby cieszyć się trwałym efektem, konieczne jest wykonanie serii zabiegów w ustalonych z kosmetologiem odstępach czasowych.

Depilacja wrastające włoski – jak sobie poradzić z problemem

Wrastających włosków nie usuwamy mechanicznie – pęseta nie jest tu dobrym rozwiązaniem. Przez taki zabieg nie tylko uszkodzić można naskórek, ale także pozostaną po takim zabiegu ranki, które będą wyglądały nieestetycznie. Można również w ten sposób uszkodzić mieszki włosowe, które już zawsze będą podrażnione zaczerwienione. Najlepszym sposobem na wrastające włoski jest zwykła maszynka do golenia i dobry, delikatny krem do depilacji. Na wrastające włoski pomocne również będą peelingi raz w tygodniu. Złuszczanie starego naskórka to podstawa. Pamiętać jednak trzeba, by takiego peelingu nie robić od razu po depilacji! Skóra jest wtedy bardzo delikatna i narażona na uszkodzenia. Należy odczekać kilka dni, nim wykona się tego typu zabieg pielęgnacyjny. Ważne jest również nawilżenie skóry. Stanie się ona wtedy bardziej elastyczna, a dzięki temu włosek z czasem będzie w stanie się przebić, co załatwi powstały problem. Jeśli powstanie stan zapalny w miejscy wrastającego włoska, nigdy nie należy tego miejsca zadrapywać. Istnieje wiele specyfików, które działają od zewnątrz na wrastające włoski, to także dobry pomysł na poradzenie sobie z problemem.

Wrastające włoski pod pachami

Wrastanie włosków bardzo często wiąże się z rogowaceniem mieszków włosowych. Jest to problem bardzo często związany z rodzajem skóry i typem włosa. Włos zaczyna się głęboko pod skórą, więc kiedy nie może się przez nią przebić, to szuka wyjścia, dlatego też wytwarza się wokół niego stan zapalny. Czasami też wrastający włos powoduje bolesne guzy. Wtedy potrzebny będzie odpowiedni zabieg u dermatologa, który odkazi ranę, wyciągnie włos ze skóry – ale w razie potrzeby może także wykonać zabieg elektrokoagulacji – niszczenie macierzy włosa. Ten zabieg daje pewność, że uciążliwy, wrastający włosek zostanie usunięty na stałe i nie będzie odrastał. Jeśli istnieje taka możliwość, możemy wyciągnąć wrośnięty włosek za pomocą pęsety albo wysterylizowaną igłą.

Wrastające włoski pod pachami

Wrastanie włosków bardzo często wiąże się z rogowaceniem mieszków włosowych. Jest to problem bardzo często związany z rodzajem skóry i typem włosa. Włos zaczyna się głęboko pod skórą, więc kiedy nie może się przez nią przebić, to szuka wyjścia, dlatego też wytwarza się wokół niego stan zapalny. Czasami też wrastający włos powoduje bolesne guzy. Wtedy potrzebny będzie odpowiedni zabieg u dermatologa, który odkazi ranę, wyciągnie włos ze skóry – ale w razie potrzeby może także wykonać zabieg elektrokoagulacji – niszczenie macierzy włosa. Ten zabieg daje pewność, że uciążliwy, wrastający włosek zostanie usunięty na stałe i nie będzie odrastał. Jeśli istnieje taka możliwość, możemy wyciągnąć wrośnięty włosek za pomocą pęsety albo wysterylizowaną igłą.

Usuwanie wrośniętych włosków – laser sposobem na zwalczenie problemu wrastania

Kiedy domowe metody radzenia sobie z wrastaniem włosków nie przynoszą żadnych efektów, warto wykonać serię zabiegów depilacji laserowej. Jest to bowiem doskonała metoda na pozbycie się tego uciążliwego problemu i uzyskanie gładkiej, pięknej skóry. Metoda ta nie zadziała jednak po pierwszym zabiegu. Z każdym kolejnym zabiegiem włosków odrastać będzie coraz mniej, a co za tym idzie, stanów zapalnych również będzie mniej. Depilacja laserowa to najlepsza metoda na usuwanie zbędnego owłosienia , zwłaszcza dla osób, które zmagają się z tym dotkliwym problemem.

Wrastanie włosków po depilacji – jak sobie z tym poradzić?

Wrastające włoski po depilacji to bardzo uciążliwy problem. W wielu przypadkach stają się przewlekłym problemem, ale na szczęście istnieje kilka sposobów, które pomagają zapobiec temu problemowi.

Przyczyną wrastania włosków może być nieodpowiednia depilacja. Pierwszy sposób to golenie w odpowiednią stronę – w stronę wzrostu włosa. Golenie w kierunku przeciwnym, niż zwykle, na początku może wydawać się dziwne, jednak jest to kwestia przyzwyczajenia. Taki sposób golenia zapobiega wrastaniu włosków. Dodatkowo powinno się odkażać maszynkę przed wykonaniem nią depilacji, zapobiega to infekcji bakteryjnej , która powoduje zapalenie mieszków włosowych.

Kolejny sposób, to golenie się za pomocą żelu – nie samej wody i maszynki. Żel zmiękcza włoski i zapewnia gładką warstwę dla maszynki. Najlepiej kupić żel antybakteryjny.

Złuszczanie naskórka to kolejny sposób na wrastanie włosków. Można go złuszczać na wiele sposobów – delikatną szczoteczką, peelingiem lub żelem. Peeling zazwyczaj najlepiej się do tego sprawdza.

Również codzienne nawilżanie pomoże doskonale w walce z wrastającymi włoskami. Doskonale do tego sprawdzi się oliwka dla dzieci – zwłaszcza po zabiegu depilacji.

Kosmetyki na trądzik – mogą one łagodzić problem wrastających włosków. Pamiętać należy jednak, aby tych kosmetyków używać o innej porze dnia niż balsamu. Używanie ich na raz sprawi, że nie zadziałają odpowiednio.

Istnieją także specjalne produkty na wrastające włoski. Kupić je można w aptece, a stosować zgodnie z zaleceniami farmaceuty czy też tymi z ulotki. Poza tym dobrze jest pozostawić wrastające włoski w tak zwanym „spokoju”, ponieważ zbyt duża ingerencja w miejsca zapaleń, np.pęsetą może spowodować jeszcze większy stan zapalny. Lepiej zastosować kurację i smarować zaognione miejsce preparatem, który w swoim składzie posiada kortyzol.

Wrastające włoski jak usunąć?

Wiele osób sądzi, że może usunąć wrastające włosy, kiedy nie towarzyszy im zaczerwienienie czy też obrzęk – najczęściej taki zabieg wykonują pęsetą, co jest bardzo złym rozwiązaniem, ponieważ może to prowadzić do powiększenia zapalenia chorego miejsca. Usuwanie wrośniętych włosków przede wszystkim powinno się wykonywać z pomocą specjalisty – dermatologiem. Nieprawidłowe pozbycie się problemu może doprowadzić do infekcji, przerwania naskórka, a w efekcie do powstania widocznej blizny. Na rynku istnieje także linia produktów, które radzą sobie z tym nieprzyjemnym doświadczeniem. Zawierają one kwas salicylowy, który przyczynia się do regeneracji skóry, ale także złuszcza naskórek. Aby uzyskać pożądany efekt, należy conajmniej kilka razy dziennie smarować punktowo problematyczne miejsce preparatem, który pomoże pozbyć się problemu.

Polecane wpisy
Czy-po-depilacji-laserowej-można-się-golićczy-laserowe-usuwanie-wlosow-jest-szkodliwe