Czy mezoterapię można wykonywać latem?

Mezoterapia to zabieg, który jest zalecany już koło 30 roku życia. Daje wtedy najlepsze efekty i spowalnia procesy starzenia. To skuteczny sposób na pierwsze zmarszczki, spadek elastyczności skóry oraz jej odżywienie. Zastanawiasz się, czy możesz wykonać zabieg w okresie letnim? Wyjaśniamy.

Spis treści:

  • Efekty mezoterapii
  • Zalecenia po zabiegu mezoterapii

We wpisie przeczytasz jak wyglądają efekty mezoterapii oraz dowiesz się, jak postępować po wykonanym zabiegu.

Efekty mezoterapii

Pielęgnacyjny zabieg mezoterapii, polega na wprowadzeniu witamin i dobranych substancji aktywnych pod skórę. Aplikacja koktajlu odbywa się za pomocą drobnych igieł, które perforują naskórek w bezpieczny i kontrolowany sposób. Składniki aplikowane pod skórę to głównie kwas hialuronowy, witaminy A, C, E, aminokwasy, peptydy lub osocze bogatopłytkowe. Mezoterapię można stosować w obrębie ciała, twarzy i głowy. Preparat zaczyna działać bezpośrednio po aplikacji, dzięki czemu jest bardziej skuteczny. Po zagojeniu mikronakłuć na skórze możemy zaobserwować efekty dostrzegalne już po pierwszym zabiegu. Zmarszczki są wyraźnie wygładzone, pierwsze oznaki starzenia skóry zniwelowane. Jeśli borykasz się z poszarzałą, ziemistą cerą to po zabiegu mezoterapii odzyska ona zdrowy, jednolity koloryt. Skóra staje się dogłębnie nawilżona, a wytwarzanie sebum uregulowane. Dzięki zabiegowi pozbędziesz się drobnych blizn, przebarwień po trądziku lub blizn potrądzikowych. Jest to także świetne rozwiązanie na uporczywy cellulit lub rozstępy na udach, pośladkach, brzuchu, czy ramionach. Mezoterapię wykorzystuje się przy problemach z wypadającymi lub przerzedzającymi się włosami – hamuje ona ich wypadanie i wzmacnia skórę głowy, mobilizując ją do wytwarzania nowych cebulek. Skóra po zabiegu jest widocznie, rozświetlona, jędrna i gładsza. Mezoterapia pomaga na głębsze warstwy naskórka czyli tam, gdzie nie docierają wszelkie stosowane kosmetyki i kremy.

Zalecenia po zabiegu mezoterapii

Na mezoterapię można się wybrać w okresie letnim, ale należy robić to z głową i bezwzględnie zastosować się do zaleceń po zabiegu. By wysoka temperatura i promieniowanie słoneczne nie zaszkodziły skórze w obrębie wykonanego zabiegu, nie wolno się opalać na słońcu ani na solarium przez około 4 tygodnie. Do 7 dni trzeba unikać korzystania z sauny, basenu oraz intensywnych ćwiczeń, które mogą wywołać podrażnienia uszkodzonej skóry. Zabronione jest także wykonywanie klasycznych i chemicznych peelingów ciała i twarzy, oraz preparatów o działaniu złuszczającym, aby nie naruszyć świeżej i wrażliwej warstwy naskórka. Na okres 7 dni po zabiegu, musisz zrezygnować z depilacji poddanego zabiegowi obszaru ciała. Staraj się codziennie aplikować na skórę kosmetyki z ochroną UV, o wysokiej ochronie SPF jak 30+ lub 50+. Filtr jest niezbędny aby chronić wrażliwą skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, których w lato nie brakuje. Zaopatrz się także w silnie nawilżające i regenerujące skórę kosmetyki tj. balsam do ciała, krem do twarzy, olejek, masło do ciała. Zachowanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry jest niezbędne do jej prawidłowej regeneracji.

Polecane wpisy
Jakich zabiegów unikać latem?Siniaki po zabiegu mezoterapii – dlaczego się pojawiają?