Czy laserowe usuwanie włosów jest szkodliwe?

Depilacja laserowa to zabieg, który cieszy się rosnącą popularnością. Wciąż jednak wiele osób nie wie, czym tak naprawdę jest depilacja laserem. Nic w tym dziwnego, że zastanawiają się nad tym, czy laserowe usuwanie włosów jest szkodliwe. To szczególnie ważne dla osób przewlekle chorych, par starających się o dziecko, ludzi mających choroby skóry. Na wstępie warto podkreślić, że laserowa depilacja jest bezpieczna i nieinwazyjna – pod warunkiem, że stosujemy się do zaleceń specjalisty na konsultacjach. Istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu, dlatego tak ważne jest udanie się na pierwszą wizytę, gdzie zostaną omówione wszelkie szczegóły. Istotny jest także fakt, abyśmy świadomie wybierali gabinety. Atrakcyjna cena nie powinna być jedynym wyznacznikiem. Jedynie kliniki, które korzystają z atestowanego sprzętu, są godne zaufania. Kolejne na liście są higiena oraz sterylność.

Spis treści:

  • Depilacja laserowa a wpływ na płodność
  • Laserowa depilacja a bezpieczeństwo
  • Depilacja laserem a nowotwór

Z wpisu dowiesz się, czy depilacja laserowa wpływa na płodność, czy istnieją zagrożenia związane z depilacją laserową.

Depilacja laserowa a wpływ na płodność

Laser LightSheer, który jest używany do depilacji laserowej, ma działanie powierzchniowe. Jego zadaniem jest uszkadzanie cebulek włosowych, które znajdują się w skórze – zewnętrznej powłoce ciała. Struktury, które są odpowiedzialne za naszą płodność, znajdują się głębiej. Nie ma zatem obaw, że światło lasera wpłynie na nie negatywnie. Lasery do depilacji zostały zaprojektowane tak, aby działać wyłącznie na melaninę zlokalizowaną we włosach. Na otaczające tkanki laser Light Sheer wpływa w niewielkim stopniu lub wcale. Z kolei na struktury znajdujące się głębiej, nie ma bezpośredniego wpływu.

Jeśli laser nie ma kontaktu z narządami, które wytwarzają żeńskie komórki płciowe, nie ma wpływu na płodność. W przypadku depilacji męskiej sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Jak pokazują badania, bezpośrednio po depilacji laserowej obserwuje się nieznaczny spadek liczby plemników. Ważne jednak jest to, że podobny efekt występuje po gorącej kąpieli, a więc nie jest to nic zaskakującego. Po kilku godzinach od depilacji laserowej liczba plemników wraca do normy.

Laserowa depilacja a bezpieczeństwo

Jak zostało wspomniane na wstępie, depilacja laserem jest bezpieczna. Musimy jednak przestrzegać kilku zaleceń, by uniknąć podrażnień skóry. Nie opalamy się, nie stosujemy samoopalaczy czy balsamów brązujących. Rezygnujemy z leków i ziół fotouczulających np. antybiotyków, leków psychotropowych, tetracyklin, retinoidów, sterydów, leków hormonalnych. Przed zabiegiem nie wykonujemy peelingów, zabiegów złuszczających. Skóra po zabiegu może być lekko podrażniona, dlatego traktujemy ją delikatnie.

Depilacja laserem a nowotwór

Choroba nowotworowa należy do przeciwwskazań dotyczących depilacji laserowej, jednak zabiegi laserowe nie powodują raka! Bez wątpienia depilacja laserem LightSheer Duet jest bezpieczna.

Polecane wpisy
czy-po-depilacji-laserowej-wrastaja-wloskiczy-laserowe-usuwanie-wlosow-jest-skuteczne