Czy laserowe usuwanie włosów jest skuteczne?

Laserowa depilacja jest zabiegiem, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wzrasta również zaufana rzesza klientów. Wiele osób jednak nadla sceptycznie podchodzi do depilacji laserem, obawiając się, czy faktycznie jest on bezpieczny dla skóry i skuteczny. Przede wszystkim trzeba podkreślić, że na zabieg udajemy się wyłącznie do renomowanej kliniki, która posiada atestowany sprzęt. O czym jeszcze trzeba pamiętać? Czy laserowe usuwanie włosów jest skuteczne?

Spis treści:

  • Jak działa depilacja laserowa
  • Czy laserowa depilacja jest bezpieczna?
  • Depilacja laserowa a uszkodzenia skóry
  • Dlaczego trzeba powtarzać zabiegi depilacji laserem?

Z poradnika dowiesz się, czy laserowa depilacja jest skuteczna oraz bezpieczna, czy depilacja laserem może uszkadzać skórę i dlaczego konieczne jest wykonanie serii zabiegów.

Jak działa depilacja laserowa

Depilacja laserowa polega na wykorzystaniu zjawiska fototermolizy. Oznacza to, że wiązka światła emitowanego z lasera przenika przez skórę, a następnie jest pochłaniana przez melaninę, która znajduje się w mieszkach włosowych. Powstaje w ten sposób energia cieplna, która pozwala na trwałe zniszczenie cebulki włosa. To dlatego włos już nie odrośnie.

Czy laserowa depilacja jest bezpieczna?

Jeśli decydujemy się na przeprowadzenie zabiegu depilacji laserowej w odpowiedniej klinice, która dysponuje skutecznym laserem diodowym Light Sheer, zabieg będzie jak najbardziej bezpieczny. Laser LightSheer Duet posiada certyfikat bezpieczeństwa i skuteczności wydany przez Amerykańskie Ministerstwo d.s. Żywności i Leków (U.S.F.D.A). Aby zapewnić jak najwyższe bezpieczeństwo i zniwelować uczucie dyskomfortu podczas zabiegu, głowica lasera jest wyposażona w system chłodzenia Chill Tip. Kosmetolog dobiera odpowiednią moc lasera, dzięki czemu zabiegi mogą pochwalić się wysoką skutecznością. W naszym gabinecie pracują osoby przeszkolone, z wieloletnim doświadczeniem w pracy z laserami, co potwierdzają certyfikaty.

Trzeba jednak wiedzieć, że zabieg nie jest stuprocentowo bezbolesny. Wiele zależy od indywidualnych uwarunkowań, jednak podczas naświetlania można odczuwać dyskomfort w postaci pieczenia lub szczypania. Stopień dyskomfortu jest różny w zależności od indywidualnej wrażliwości na ból. Istnieje jednak możliwość skorzystania ze znieczulenia.

Depilacja laserowa a uszkodzenia skóry

Usuwanie owłosienia przy pomocy lasera jest nieinwazyjną metodą depilacji. Zabieg nie powoduje trwałych podrażnień czy uszkodzeń skóry. To dlatego depilacja laserowa może być przeprowadzana nawet we wrażliwych miejscach, np. bikini, pachy, górna warga. Wiązka lasera LightSheer Duet przenika przez skórę i niszczy mieszki włosowe, jednak jednocześnie nie narusza naskórka.

Dlaczego trzeba powtarzać zabiegi depilacji laserem?

Zabieg trzeba powtarzać ze względu na to, że nie wszystkie włoski rosną w tym samym czasie. Światło lasera Light Sheer niszczy tylko te włosy, które obecnie znajdują się w aktywnej fazie wzrostu. To dlatego wykonuje się kilka zabiegów depilacji laserowej w odstępach kilkutygodniowych. Dzięki temu można zredukować nawet ponad 95% odrastających włosków.

Polecane wpisy
czy-laserowe-usuwanie-wlosow-jest-szkodliwe