Czy endermologia boli?

Krok ku świetnej sylwetce to endermologia. Mechaniczny masaż ciała da nam efekty, o jakich marzymy. Tym bardziej jeśli wykonamy go w odpowiedniej liczbie serii i częstotliwości, a poza zabiegiem zadbamy także o dietę oraz ruch. Wtedy efekty przerosną nasze najśmielsze oczekiwania. Endermologia, jak wiele innych zabiegów kosmetologicznych rozwija się. Najnowszym sprzętem, jakim wykonuje się ten zabieg to LPG Alliance, który jest już u nas dostępny. Choć masaż mechaniczny może przerażać, to czy endermologia rzeczywiście boli?

Spis treści:

Na czym polega endermologia?
Bezbolesna technologia Alliance LPG
Jakie są efekty endermologii?

Z tego wpisu dowiesz się, na czym polega endermologia, jakie są jej efekty oraz dlaczego technologia Alliance jest bezbolesna.

Na czym polega endermologia?

Na czas zabiegu pacjent zakłada specjalną odzież zabiegową, czyli endermowear. Dzięki temu głowica nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą. Zabieg polega na mechanicznym masażu, głowica roluje skórę, która przybiera kształt fali. To sprawia, że tkanki masowane są zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz. Zabieg trwa około 45 minut i powinien być wykonywany w seriach. Przed endermologią warto udać się na konsultację ze specjalistą w celu zaplanowania ilości zabiegów oraz wyeliminowania wszelkich możliwych przeciwwskazań.

Bezbolesna technologia Alliance LPG

Endermologia w technologii Alliance LPG to nowoczesny sprzęt, który pozwala osiągnąć jeszcze lepsze efekty. Zupełnie nowa głowica, która podczas zabiegu daje komfort i sprawia, że endermologia staje się zupełnie bezbolesna, działa wieloaspektowo. Mechaniczna stymulacja pobudza metabolizm, innowacyjny sensor identyfikacji skóry pozwala, na jak najlepsze oddziaływanie indywidualne zabiegu, a specjalny tablet monitoruje postępy. Technologia Alliance działa 3 razy szybciej od endermologii starszych generacji. Redukuje, wygładza i ujędrnia, a skóra poddawana jest swojego rodzaju “fitnessowi”. Głowica rolująca skórę jest na tyle delikatna, że zabieg rzeczywiście nie powinien powodować bólu, jednak wiele rzeczy zależnych jest od naszej wrażliwości, ponadto endermologia LPG Alliance nie powoduje siniaków.

Jakie są efekty endermologii?

Efekty endermologii są widoczne już po pierwszych trzech zabiegach. Tkanki skórne są stymulowane do produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, co wygładza naszą skórę. Ponadto zabieg endermologii redukuje tkankę tłuszczową, wygładza cellulit i ujędrnia skórę. W przypadku endermologii należy pamiętać o regularności. Nieregularne zabiegi nie przyniosą oczekiwanych efektów, gdyż tkanki i skóra nie są odpowiednio stymulowane. Zwykle zaleca się od 10 do 15 zabiegów endermologii w częstotliwości 2-3 dni. Jednak ilość serii jest zależna od naszych problemów i zaleceń specjalisty. Aby cieszyć się długo efektami, należy co jakiś czas wykonywać zabiegi przypominające, a nawet powtórzyć serię. Dodatkowo efekty będą nas cieszyć, gdy nasza aktywność fizyczna i zdrowy tryb życia będą na optymalnym poziomie.

Polecane wpisy
endermologia-ile-zabiegowJaki laser do depilacji laserowej?