Czy depilacja okolic bikini jest zdrowa?

Kiedyś kontrowersyjna, dzisiaj na stałe gości w codziennej pielęgnacji kobiet i mężczyzn. Mowa o depilacji bikini. Istnieją różne typy depilacji bikini, z których chętnie korzystają osoby w różnym przedziale wiekowym. Z powodu wyjątkowej wrażliwości tych okolic, poszukujemy bezbolesnych i skutecznych sposobów depilacji niechcianego owłosienia. Jaki wpływ na zdrowie ma depilacja w okolicach bikini? Czy depilacja francuska jest bezpieczna?

Spis treści:

 

  • Co należy wiedzieć o depilacji okolic bikini?
  • Typy depilacji bikini
  • Czy depilacja okolic bikini jest zdrowa?
  • Skuteczna depilacja okolic bikini
  • Depilacja bikini co obejmuje?
  • Depilacja wzgórka łonowego
  • Włosy łonowe depilacja
  • Całkowita depilacja bikini – jak zrobić to bezpiecznie?
  • Depilator okolic bikini – jak wybrać?
  • Bezbolesna depilacja okolic bikini – sposoby

 

 

Z wpisu dowiesz się podstawowych informacji na temat depilacji okolic intymnych, przeczytasz także jakie istnieją typy depilacji i czy idealna depilacja bikini jest bezpieczna dla naszego zdrowia. Dowiesz się również jaki depilator miejsc intymnych wybrać, poznasz sposoby jak przebiega bezbolesna depilacja w okolicach bikini i jak bezpiecznie wykonywana jest depilacja francuska miejsc intymnych.

Co należy wiedzieć o depilacji okolic bikini?

Główne zalety depilacji laserowej okolic bikini, to wysoka skuteczność i trwałość efektów po zabiegu depilacji. Depilacja francuska jest także zabiegiem bezbolesnym co decyduje o jej przewadze nad innymi typami depilacji bikini. Pozwala na trwałe pozbycie się owłosienia i zwiększenie komfortu. Jeśli zdecydujesz się na depilację laserem, istotna będzie systematyczność oraz stosowanie się do zaleceń. Przed zabiegiem depilacji tych miejsc należy skonsultować się ze specjalistą, czy nie istnieją żadne przeciwwskazania do wybranego typu zabiegu.

Typy depilacji bikini

Pierwszy typ depilacji to tzw. depilacja francuska. Depilacja francuska miejsc intymnych obejmuje boki wzgórka łonowego i pachwiny ud. Jest to klasyczna forma depilacji miejsc intymnych, która sprawia, że włoski nie są widoczne spod bielizny. Drugi typ depilacji to idealna depilacja bikini brazylijska. Obejmuje ona obszar bikini, pachwin ud, warg sromowych oraz miejsc między pośladkami. Najgłębszym typem depilacji miejsc intymnych jest depilacja hollywoodzka, która likwiduje owłosienie z całej strefy bikini.

Czy depilacja okolic bikini jest zdrowa?

Zwolennicy depilacji intymnej argumentują, iż pozbycie się części włosów z wrażliwych okolic intymnych, pomaga w utrzymaniu higieny. W okresie letnim kiedy wysoka temperatura powietrza może ułatwiać rozmnażanie się bakterii, depilacja jest niezbędna do zachowania świeżości i czystości. Z kolei przeciwnicy całkowitej depilacji bikini uważają, że włosy łonowe stanowią naturalną barierę, a ich brak zwiększa ryzyko infekcji. Niezależnie od tego jaką postawę wybierzesz, najistotniejsza jest higiena osobista i dobranie sposobu, który najlepiej sprawdzi się dla twojego ciała.

Skuteczna depilacja okolic bikini

Depilacja bikini woskiem to jedna z najskuteczniejszych metod depilacji intymnej. Jest warunek podjęcia się tego typu depilacji – nie można być nadwrażliwym na ból. Idealna depilacja bikini taką metodą wystarcza na 3 – 4 tygodnie.

Kolejną skuteczną metodą depilacji bikini i pozbycia się owłosienie w intymnych miejscach jest depilacja laserowa. Laser niszczy cebulki owłosienia łonowego,  jednak metoda ta wymaga powtórzenia.

Depilacja bikini co obejmuje?

Depilacja francuska bikini obejmuje usuwanie włosów łonowych z okolic pachwin i bocznych części wzgórka. Włosy, które pozostają na wzgórku, najczęściej przybierają kształt trójkąta lub paska.

Depilacja brazylijska bikini jest głębszym rodzajem depilacji. Obejmuje pachwiny, wzgórek łonowy, wargi sromowe, okolice pośladków i przestrzeń między nimi. Pozostawiane zostaje tylko owłosienie znajdujące się pośrodku wzgórka.

Depilacja Hollywoodzka bikini pozwala na całkowite usuwanie owłosienia z okolic intymnych. Obejmuje okolice pachwin, warg sromowych, wzgórka, a także okolice pośladków. Efektem tej depilacji jest uzyskanie idealnie gładkiej skóry w strefie bikini.

Depilacja wzgórka łonowego

Zabieg depilacji okolic bikini wymaga szczególnej ostrożności. Jeśli będziesz golić się tępą maszynką, spowodujesz podrażnienia. Zbyt długie trzymanie na skórze kremu do depilacji może doprowadzić do poparzeń. Natomiast depilacja pastą cukrową, woskiem czy też depilatorem wymaga odpowiedniej wprawy.

Włosy łonowe depilacja

Depilowanie bikini najlepiej wykonać w salonie kosmetycznym. Do profesjonalnej depilacji najczęściej wykorzystuje się wosk naturalny na bazie pszczelego, który przykleja się tylko do samych włosków, co sprawia, że zabieg jest mniej bolesny. Depilacja bikini w salonie może odbywać się także za pomocą pasty cukrowej, która nie powoduje podrażnień okolic bikini. Do depilacji okolic bikini można także wykorzystać światło lasera diodowego, które działa bezpośrednio na melaninę włosa. Dzięki temu obumiera on i odpada.

Całkowita depilacja bikini – jak zrobić to bezpiecznie?

Przede wszystkim, wykonując te czynność maszynką do golenia, należy zadbać o to, by była nowa i ostra. Dobrym sposobem na brak podrażnień jest zastosowanie kremu do depilacji. Jeśli używamy do depilacji depilatora, musimy pamiętać, aby odpowiednio dobrać jego ustawienia. Należy ustawić małą prędkość pracy i jeśli to możliwe, zastosować specjalną nakładkę. Ta sama sytuacja występuje przy użyciu depilatora laserowego.

Depilator okolic bikini – jaki wybrać?

Najlepszym wyborem co do depilacji miejsc intymnych jest niewątpliwie depilator laserowy – najmniej podrażnia skórę okolic intymnych w momencie usuwania włosów. Niestety – nie jest to zakup tani. Najpopularniejsze depilatory do depilacji bikini, to:

• –PANASONIC ES-EL 7A-S503 – jego mechanizm jest oparty na dyskach. Można nim depilować zarówno na sucho, jak i na mokro.
• –PHILIPS SATINELLE ADVANCED – depilator dyskowy z wieloma nakładkami. Działa zarówno na mokro, jak i na sucho. Posiada końcówki, które służą do masażu skóry i napinania jej podczas depilowania okolic intymnych.
• – PANASONIC ES-WS14-P503 – mechanizm tego depilatora jest oparty na pęsetach. Przeznaczony został do szybkiej depilacji miejsc intymnych.
• – PANASONIC ES-ED92RP503 – akumulatorowy depilator pęsetowy, który dopasowuje się do kształtu ciała i podświetla obszar, z którego chcemy pozbyć się owłosienia. Posiada wiele nakładek, można go używać pod wodą.

Bezbolesna depilacja okolic bikini – sposoby

1. Krem do depilacji – bezbolesna metoda by wydepilować okolice bikini. Krem dobrej jakości nie podrażnia skóry, ale również ją odżywia oraz opóźnia odrastanie włosków.
2. Aby zniwelować nieprzyjemne uczucie po depilacji dopadające okolice bikini, należy zadbać o pielęgnacje skóry. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie kremów błyskawicznie niwelujących podrażnienia.
3. Rzadsze depilowanie – najlepiej wybrać taką metodę depilacji, która pozwoli na jak najrzadziej depilować okolice bikini. Najlepszym na to rozwiązaniem jest depilacja laserowa – wystarcza na bardzo długi czas i co najważniejsze – jest bezbolesna.

Polecane wpisy
Co zrobić żeby depilacja nie bolała?