Czy depilacja laserowa usuwa włosy na zawsze?

Coraz więcej osób decyduje się na zabieg depilacji laserowej. Wszystko ze względu na to, że cieszy się on wysoką skutecznością. Ważne jest jednak to, aby na depilację laserową decydować się wyłącznie w renomowanej klinice. Urządzenie, jakie wykorzystuje się do depilacji laserowej również ma ogromny wpływ na ostateczny efekt. Jednym z najbardziej innowacyjnych laserów jest LightSheer Duet. To właśnie ten laser diodowy znacznie zmniejsza liczbę koniecznych zabiegów oraz pozwala na redukcję owłosienia nawet o 90%! Pozostaje jednak ważne pytanie – czy depilacja laserowa usuwa włosy na zawsze? Odpowiadamy w poniższym wpisie!

Spis treści:

  • Na czym polega depilacja laserowa?
  • Skuteczność depilacji laserowej
  • Czy depilacja laserowa usuwa owłosienie na zawsze?
  • Usuwanie owłosienia na stałe – czy jest możliwe?
  • Odrastanie włosów po depilacji laserowej
  • Depilacja laserowa skuteczność działania takiej metody
  • Skuteczna depilacja laserowa
  • Na ile starcza depilacja laserowa?
  • Laser usuwający owłosienie na stałe

Z poradnika dowiesz się, czym jest depilacja laserowa i na czym polega, na jakie efekty można liczyć, decydując się na zabieg depilacji laserowej oraz czy jest możliwe usunięcie owłosienia na stałe.

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zabieg, w którym wykorzystuje się różne urządzenia, m.in. laser aleksandrytowy, laser diodowy czy IPL. Ten ostatni nie jest laserem. Zabieg z użyciem IPL jest znacznie mniej komfortowy niż ten z wykorzystaniem lasera. Obecnie jednym z najskuteczniejszych laserów jest LightSheer Duet, czyli laser diodowy. Wiązka światła tego lasera osiąga nawet 810 nm. Wnika skutecznie w głębsze partie naskórka i pozwala na skuteczne usunięcie owłosienia. To dlatego zabiegi z użyciem lasera diodowego Light Sheer wyróżniają się spektakularnymi efektami.

Skuteczność depilacji laserowej

Zasada wszystkich urządzeń przeznaczonych do depilacji laserowej jest taka sama, jednak efekty będą różne. Wpływ ma na to różna długość fali. Melanina znajdująca się we włosie wchłania wiązki światła, które pochodzą z lasera. W wyniku tego zostają uszkodzone mieszki i komórki, które wykorzystywane są w procesie odrastania włosów. Zabieg pozwala na trwałe pozbycie się włosów, w których znajduje się odpowiednia ilość melaniny. To dlatego najlepsze efekty mogą osiągnąć osoby o ciemnych, grubszych włoskach.

Zanim zdecydujemy się na zabieg, należy unikać słońca, nie stosować kremów do opalania czy kremów nawilżających w dzień zabiegu, nie depilujemy ciała za pomocą wosku czy depilatora ok. miesiąc przed zabiegiem! Dzień przed zabiegiem depilacji laserowej usuwamy włoski z danej partii przy pomocy tradycyjnej maszynki. 

Czy depilacja laserowa usuwa owłosienie na zawsze?

Każdy organizm jest inny, dlatego inaczej będzie reagować na zabieg depilacji laserowej. Szacuje się jednak, że depilacja laserem jest skuteczna w około 95%. Efekty są jednak indywidualnie uzależnione od danego pacjenta. Liczbę zabiegów określa specjalista. Wpływ na nią ma kolor, grubość włosa. Przeważnie jest to jednak ok. 4-6 zabiegów. Trzeba koniecznie zwrócić uwagę na to, jakie urządzenia są stosowane do depilacji. Diodowe lasery do depilacji skutecznie usuwają włoski, jednak są mylone z urządzeniem IPL, które nie jest laserem!

Usuwanie owłosienia na stałe – czy jest możliwe?

Usunięcie owłosienia na stałe jest możliwe, trzeba jednak odpowiedniej taktyki, by efekt taki osiągnąć. Aby usunąć włoski na stałe przy pomocy zabiegu depilacji laserowej, trzeba wykonać ok. 6 – zabiegów depilacji. Powinny być one powtarzane co 4 – 6 tygodni do momentu, aż osiągniemy zamierzony efekt. Wynika to z powodu nieregularnego wzrostu włosów. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu, część w fazie odpoczynku, dlatego też zabieg należy powtarzać, by zadziałać laserem na wszystkie włoski, nie tylko na ich część. Podczas pierwszego zabiegu depilacji laserowej usuwanych jest tylko część włosków – tych w fazie wzrostu. Dlatego też należy odczekać kilka tygodni do kolejnego zabiegu, by zadziałać na pozostałe włoski, które dopiero wyrosły. Ważna jest więc konsekwencja, by zabieg depilacji laserem okazał się naprawdę skuteczny. Należy pamiętać, że zabieg depilacji laserowej usuwa 80 – 90 % owłosienia na ciele. Pozostałe włoski to te, które nie zostały usunięte przez depilator, jednak są one słabsze, cieńsze i jaśniejsze – same potrafią się wykruszać.

Odrastanie włosów po depilacji laserowej

Usunięcie owłosienia na stałe to cel każdej osoby, która decyduje się na depilację laserową. Czy włosy po depilacji laserem odrastają? Kiedy zabieg depilacji jest wykonany prawidłowo, a wiązka światła lasera trafi w odpowiednią fazę wzrostu włosa, włoski nie odrastają. Mieszek włosowy jest w trakcie zabiegu podgrzewany oraz niszczony, dzięki czemu nie jest w stanie wyprodukować nowego włoska. Depilacja laserowa owłosienia ma trwałe efekty, jednak dla najlepszego efektu należy zabieg powtarzać raz do roku jako tzw.zabieg „przypominający”, który skutecznie rozprawi się z ewentualnymi włoskami, które mimo zadowalającego wcześniej efektu i pozbycia się owłosienia na stałe, odrosły. By zabieg depilacji laserowej owłosienia był skuteczny i usunął włoski na stałe, należy także dokonać dobrego wyboru w celu miejsca zabiegu, zwrócić uwagę na sprzęt, jaki dana placówka wykonuje i jakość kwalifikacji personelu. To bardzo ważna kwestia, ponieważ lasery różnią się od siebie jakością oraz marką, a każdy salon kosmetyczny posiada inne warunki pracy, zatem należy wybrać taki, który posiada certyfikowane produkty.

Depilacja laserowa skuteczność zastosowania takiej metody

Depilacja laserowa usuwania zbędnego owłosienia jest najpopularniejszą i najbardziej skuteczną metodą trwałego usuwania włosków. Jeśli została przeprowadzona w odpowiedni sposób, efekty muszą być zadowalające. Jeśli jednak nie, możemy zetknąć się z rozczarowaniem. Zawieść może wiele czynników – jakość urządzenia, którym depilacja została wykonana aż po kompetencje specjalisty, który wykonywał zabieg. Aby zrozumieć, co może pójść nie tak, należy zrozumieć sam proces, jaki zachodzi podczas depilacji. Wiązka światła jest bezpośrednio kierowana podczas zabiegu na znajdujące się pod skórą mieszki włosowe. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia moc i czas trwania impulsu kierowanego z urządzenia do mieszka, który powinien być dopasowany do kolorytu skóry oraz grubości i jakości włosa. Najlepiej zatem przed zabiegiem wykonać konsultację ze specjalistą, w celu ustalenia taktyki działania i uniknąć nieprzyjemnego rozczarowania po zakończonych zabiegach usuwania włosków z ciała.

Skuteczna depilacja laserowa

Medyczne testy dowodzą, że depilacja laserowa to najskuteczniejszy zabieg pozbycia się niechcianego owłosienia. Uwarunkowane jest to odpowiednim dostosowaniem mocy i czasem trwania impulsu laserowego. Równie istotne jest regularne powtarzanie zabiegu depilacji. Najlepsze efekty przynosi on wykonywany na włoskach czarnych – dlaczego? Ponieważ wiązka lasera pochłaniana jest przez ciemny barwnik. Skuteczność depilacji laserowej została potwierdzona liczbą 90% skuteczności jej wykonania w badaniach klinicznych, należy jednak pamiętać, że zabieg ten działa na każdy rodzaj włosków inaczej, a jest to kwestia indywidualna każdego człowieka, jakiego typu owłosienie posiada, więc jej efekty u każdego będą inne.
Na skuteczność depilacji laserowej wpływ ma przede wszystkim systematyczność jej wykonywania. Należy powtarzać ją co 4 – 6 tygodni, choć ostateczna ilość powtarzania zabiegów zależna jest od tego, jakie włosy posiadamy, od struktury włosa, jego jakości i grubości.Aby zabieg był skuteczny, należy także zaprzestać wyrywania włosków wraz z cebulką, ponieważ wiązka lasera działa właśnie na cebulkę włosa – jeśli jej nie ma, laser nie zadziała.

Na ile starcza depilacja laserowa?

Całkowite pozbycie się owłosienia wymaga od 6 do 9 zabiegów. Muszą się one odbywać w przerwach trwających miesiąc, a po całej serii zabiegów można cieszyć się gładką skórą już na zawsze. Należy jednak pamiętać, że efekt całkowitego usunięcia owłosienia na ciele to kwestia indywidualna. Mimo tego, że u większości osób można skutecznie zniszczyć mieszek włosowy, jest to naturalna zdolność organizmu do regeneracji – to sprawia, że po upływie kilku miesięcy, a nawet i roku, pojedyncze włoski mogą pojawić się ponownie. Również zmiany hormonalne mają wpływ na odrastanie włosów – okres menopauzy i dojrzewania czy też ciąży ma ogromny wpływ na zmiany zachodzące w organizmie i na jakość włosa. W takiej sytuacji wskazane jest wykonanie zabiegu przypominającego raz czy też dwa do roku, który pomoże pozbyć się problemu owłosienia raz na zawsze – nawet na całe życie.

Laser usuwający owłosienie na stałe

Lasery dostępne w gabinetach zabiegowych do usuwania owłosienia metodą laserową różnią się od siebie jakością i skutecznością. Zasada działania urządzeń jest taka sama, jednak ze względu na różną długość fali otrzymamy różne efekty zabiegu. Popularne urządzenia do depilacji laserowej to:

1. Laser aleksandrytowy – laser ten pozwala na usunięcie jedynie włosków, które zawierają odpowiednią ilość melaniny, czyli tych, które są ciemne. Wydziela on wiązkę światła o długości 755 nm.

2. Laser diodowy – zasada działania lasera diodowego jest zbliżona do opisanego wyżej, jednak różni się od poprzednika jakością wiązki światła, która w tym przypadku osiąga aż do 810 nm, dzięki czemu wnika głębiej w naskórek i przez to działa skuteczniej w kwestii usuwania owłosienia.

3. Urządzenie korzystające z technologii IPL – zabieg ten polega na naświetlaniu za pomocą ksenonowej lampy, która wydziela wiązki światła o różnych długościach. Moc naświetlania jest zależna od tego, jaki filtr zostanie użyty podczas naświetlania. Należy mieć świadomość, że IPL nie jest laserem – od laserów różni go to, że wydziela on wiązkę światła o różnych długościach, dlatego też skuteczność depilacji tą metodą jest znacznie mniej skuteczna niż depilacja laserowa.

Polecane wpisy
jak-wyglada-depilacja-laserowa-glebokiego-bikinidepilacja-laserowa-kiedy-efekty