Czy depilacja laserowa szkodzi?

 

Depilacja laserowa bez wątpienia jest innowacyjną metodą usuwania zbędnego owłosienia. Wszystko ze względu na to, że możliwe jest pozbycie się niechcianych włosków za pomocą skutecznych laserów. Jednak pierwsze zabiegi usuwania owłosienia laserem były wykonywane już na początku lat 60. XX wieku. Oczywiście trudno porównywać dawne i dzisiejsze zabiegi. Początkowo urządzenia te nie były całkiem precyzyjne i bezpieczne. W 1983 roku naukowcy stworzyli laser o właściwej długości fal i odpowiednim czasie trwania impulsu. Usuwał on włosy, a jednocześnie nie uszkadzał skóry. Przez lata prowadzono wiele badań i testów. Pozwoliło to na skonstruowanie wysoce skutecznego urządzenia, co potwierdza Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków. Lasery do depilacji, które znamy obecnie, są bezpieczne i skuteczne. Czy depilacja laserowa szkodzi? Wyjaśniamy poniżej tę kwestię.

Spis treści:

  • Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?
  • Depilacja laserowa – czy szkodzi?

Z wpisu dowiesz się, czy zabieg depilacji laserowej jest stuprocentowo bezpieczny oraz czy depilacja laserowa szkodzi.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Ze względu na wspomniane wyżej badania nad laserami i tworzenie idealnego urządzenia przez lata, wokół depilacji laserowej narosło sporo mitów. Współcześnie zabieg jest wysoce bezpieczny i nieinwazyjny. Oczywiście, żeby tak było, konieczne jest przestrzeganie zaleceń przedstawionych przez specjalistę podczas konsultacji. W naszej klinice możliwe jest umówienie się na spotkanie przed zabiegiem. Podczas wizyty omawiamy przeciwwskazania oraz informujemy szczegółowo, jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej. Po zabiegu omawiamy, jak postępować. Wykonujemy wywiad dermatologiczny oraz próbę laserową. Ważne, aby depilacja laserowa była wykonywana w profesjonalnym gabinecie z atestowanym sprzętem jak LightSheer Duet. Higiena i sterylność mają kluczowe znaczenie! Nie wybierajmy kliniki ze względu na niską cenę. To nie koszt jest tutaj wyznacznikiem.

Depilacja laserowa – czy szkodzi?

Aby zabieg depilacji laserowej nie skutkował podrażnieniem, konieczne jest przestrzeganie zasad. Nie opalamy się, nie stosujemy samoopalaczy czy balsamów brązujacych. To bardzo ważne, gdyż depilacja laserem przeprowadzona na opalonej skórze może skutkować poparzeniami! Koniecznie trzeba także zrezygnować z leków oraz ziół światłouczulających. Należą do nich m.in. antybiotyki, leki psychotropowe, retinoidy, tetracykliny, sterydy i leki hormonalne. Przed zabiegiem nie wykonujemy peelingów oraz innych zabiegów złuszczających. Ważne jest również to, aby przestrzegać późniejszych zaleceń pozabiegowych, jakie otrzymamy od specjalisty. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona. Przez 4-6 tygodni po zabiegu depilacji laserowej nie można się także opalać. Smarujemy skórę ochronnymi kremami z UVA i UVB o wysokich wskaźnikach ochrony. W razie jakichkolwiek wątpliwości, warto udać się do naszej kliniki i zapytać o wskazówki specjalistę. Prawidłowo przeprowadzona depilacja laserowa nie szkodzi.

Polecane wpisy
ile-kosztuje-laserowe-usuniecie-wasikajak-wyglada-depilacja-laserowa-glebokiego-bikini