Czy depilacja laserowa boli?

Wybierasz się dziś na basen lub siłownię? A może randka ze śniadaniem do łóżka? Teraz już nic nie będzie Cię ograniczać. Wybierz depilację laserową, bo to najskuteczniejsza metoda na pozbycie się niechcianego owłosienia. Do depilacji stosuje się wysokiej jakości laser Lightsheer Duet, który pozwala usunąć włoski z wybranej partii. Wiele osób zastanawia się jednak nad tym, czy depilacja laserowa boli. Wyjaśniamy wszelkie niejasności.

Spis treści:

  • Jak wygląda depilacja laserowa i czy jest bolesna?
  • Jak działa najnowszy laser LIGHT SHEER® DUET™ HIGH SPEED?
  • Efekty depilacji laserem

Z poradnika dowiesz się, jak wygląda depilacja laserowa, kto może z niej skorzystać, a także, na jakie efekty depilacji laserem można liczyć.

Jak wygląda depilacja laserowa?

Zabieg wykonywany laserem Lightsheer Duet trwa od 5 do 30 minut. Wiele zależy od partii ciała, która zostaje poddana zabiegowi. Kosmetolog przykłada laser do skóry. Lightsheer Duet emituje światło punkt po punkcie, dlatego depilacja laserowa jest niezwykle dokładna.

Ważne, aby wiedzieć, że zabieg depilacji laserowej powinno się powtarzać co 4 do 10 tygodni. Zaleca się wykonać serię 4-6 zabiegów. Zabieg depilacji laserowej jest odczuwany przez każdego w inny sposób. Są pacjenci, którzy nie czują większego dyskomfortu. Natomiast kobiety czy mężczyźni, którzy mają niski próg bólu, mogą odczuwać niewielki dyskomfort opisywany jako kłucie i uczucie gorąca. Jest on związany z emitowaniem energii cieplnej przez głowicę lasera Lightsheer Duet. Depilacja jest mniej odczuwalna, gdy podczas zabiegu stosowane są okłady chłodzące.

Najnowsze urządzenia do depilacji laserowej redukują uczucie dyskomfortu prawie do zera. Warto udać się na konsultację do wybranej kliniki, aby dowiedzieć się, jak działa laser Lightsheer Duet i jak przebiega sam zabieg.

Jak działa najnowszy laser LIGHT SHEER® DUET™ HIGH SPEED?

Najnowocześniejszym laserem używanym do depilacji jest LightSheer® DUET™ High Speed – laser z certyfikatem medycznym firmy Lumenis.

Jego skuteczność poparta jest licznymi badaniami klinicznymi, a zadowoleni klienci na całym świecie, którzy korzystają z tej technologii od ponad 15 lat to najlepsza rekomendacja. Technologia High-Speed, jak i chłodzenie ChillTip™ łączą skuteczność z nowatorskimi sposobami minimalizowania dyskomfortu.

Zalety technologii HIGH SPEED Vacuum:

  • Szybkość
  • Skuteczność
  • Bezpieczeństwo
  • Zmniejszenie dyskomfortu

Zalety chłodzenia ChillTip™:

  • Nakładka chłodząca zwiększa komfort zabiegu
  • Skóra jest chłodzona przed i podczas depilacji

Efekty depilacji laserem

Na jakie efekty depilacji laserowej można liczyć? Jeśli wykonamy serię zabiegów, uzyskamy efekt trwałego usunięcia włosków. Zabieg laserem jest bardzo skuteczny. Po przeprowadzonych seriach możemy pozbyć się 95% zbędnego owłosienia. Pozostałe 5% włosków, które nie były w fazie wzrostu podczas serii zabiegów, mogą pojawić się ok. roku od zakończenia depilacji laserem.

Zaleca się wtedy zastosowanie zabiegu przypominającego, który utrwali efekt. Jedynie profesjonalnie wykonane zabiegi w gabinecie kosmetycznym zapewniają wysoką skuteczność! Domowe lasery są jedynie mniej skuteczną alternatywą dla osób, które krępują się depilacji w gabinecie.

Polecane wpisy
na-czym-polega-depilacja-laserowa