Czy brwi można depilować laserowo?

Zadbane i prawidłowo wyregulowane brwi, są zwieńczeniem każdego starannie wykonanego makijażu. Aby podkreślić urodę posiadaczki, brwi muszą mieć nadany odpowiedni kształt oraz gęstość. Regulacja brwi nie należy do łatwych i przyjemnych zabiegów, a dodatkowo jest niestety nietrwała. Odrastające włoski należy depilować co kilka tygodni. Czy istnieje alternatywa dla klasycznej regulacji brwi?

Spis treści:

  • Jak wygląda depilacja laserowa brwi?
  • Depilacja laserowa brwi – wskazania
  • Depilacja laserowa brwi – przeciwwskazania

Z wpisu dowiesz się jakie są wskazania i przeciwwskazania do przeprowadzenia depilacji brwi oraz jak wygląda zabieg.

Jak wygląda depilacja laserowa brwi?

Przed depilacją laserową brwi należy udać się do specjalisty, aby skonsultować ilość i częstotliwość zabiegów. Przeprowadzi on także wywiad, czy nie ma żadnych przeciwwskazań na tego typu zabiegu. Zostanie wykonana próba laserowa, która ma za zadanie określić czy u pacjenta nie występuje żadna reakcja alergiczna na światło lasera.. Następnie skóra wokół brwi będzie poddana działaniu wiązki światła lasera, która wniknie w głąb skóry. Światło lasera działa na melaninę znajdującą się w cebulce włosa ii niszczy ją, hamując jego wzrost. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut, co jest uzależnione od wielkości obszaru poddawanego depilacji.

Depilacja laserowa brwi – wskazania

Cera wrażliwa i problematyczna, może źle znosić tradycyjne metody depilacji brwi: wosk, pęseta czy plastry mogą powodować ból, zaczerwienienie i powstawanie podrażnień. Skóra wokół oczu jest szczególnie delikatna i wrażliwa, dlatego należy obchodzić się z nią w sposób ostrożny. Nieodpowiednie dobranie sposobu depilacji, może skutkować przebarwieniami i wypryskami. Z pewnością najlepszym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która jest bezpiecznym i bezbolesnym zabiegiem. Wiązka światła lasera jest niezwykle precyzyjna co sprawia, że regulacja wrażliwych okolicy brwi nie stanowi problemu. Laser daje trwałe efekty i nie wymaga ciągłego poprawiania. Co ważne, należy wybierać tylko renomowane salony kosmetyczne i korzystać z usług specjalistów – efekty niepoprawnie wykonanego zabiegu, pozostaną z nami na stałe!

Depilacja laserowa brwi – przeciwwskazania

Należy pamiętać, aby tuż przed zabiegiem nie opalać twarzy, nie stosować samoopalaczy oraz używać odpowiednich filtrów przeciwsłonecznych. Na 4 tygodnie przed zabiegiem nie należy na własną rękę depilować brwi woskiem, depilatorem czy pęsetą. Trzeba zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry aby nie była ona przesuszona i podrażniona. Należy unikać antybiotyków na 2 tygodnie przed zabiegiem, oraz  aspiryny i leków przeciwzapalnych, które rozrzedzają krew. W dniu zabiegu bezwzględnie zrezygnuj z makijażu.

Polecane wpisy
Depilacja laserowa męska – najczęściej wykonywane zabiegiJak pozbyć się wrastających włosków? Przyczyny wrastania włosków.