Czego nie robić po depilacji laserowej?

Coraz więcej kobiet, a także mężczyzn, decyduje się na depilację laserową. Zabieg ten sprawia, że możemy się czuć komfortowo w każdej sytuacji. Chyba każdy z nas miał kiedyś moment, gdy chciał porzucić standardowe golenie maszynką, które jest bardzo uciążliwe. Zawsze jednak wygrywa pragnienie gładkiej skóry. Problemem są jednak często wrastające włoski czy podrażnienia. Wyłącznie depilacja laserowa może przynieść efekt, którego oczekujemy. Ogromny wpływ na skuteczność zabiegu ma laser, który jest wykorzystywany do depilacji laserowej. Nowoczesny i sprawdzony laser LightSheer Duet usuwa nawet do 95% niechcianego owłosienia. Jak postępować po zabiegu? Czego nie robić po depilacji laserowej? Wyjaśniamy!

Spis treści:

  • Czego unikać po depilacji laserem
  • Zabronione czynności po depilacji laserowej
  • Postępowanie po laserowej depilacji

Z wpisu dowiesz się, czego nie można robić po depilacji laserowej, jakie są zabronione czynności po depilacji laserem oraz jak zadbać o skórę po zabiegu.

Czego unikać po depilacji laserem

Jeśli interesuje nas depilacja laserowa bikini, trzeba pamiętać o kilku zasadach bezpośrednio po zabiegu. Przede wszystkim nie zakładamy ciasnych ubrań. Podobnie będzie w przypadku depilacji nóg. Lepiej włożyć luźne ubranie niż np. spodnie rurki. Ciasne spodnie mogą podrażnić delikatny naskórek i sprawić, że miejsca poddane depilacji będą zaczerwienione przez kilka dni. Przewiewne ubrania 2-3 dni po zabiegu pozwolą skórze odpocząć.

Rezygnujemy również z peelingów na jakiś czas. Podczas depilacji laserowej razem z włoskami usuwa się również wierzchnią warstwę martwego naskórka. Peeling może podrażnić lub uszkodzić skórę.

Zabronione czynności po depilacji laserowej

Po depilacji laserowej rezygnujemy także z aktywności fizycznej, która może przyczynić się do podrażnień. Obcisłe ubrania, pot – to wszystko sprawia, że skóra będzie się dłużej regenerować. Wystarczy kilka dni odpoczynku. Zapominamy również o saunie. Korzystanie z sauny bezpośrednio po zabiegu może przyczyniać się do zakażeń bakteryjnych lub niwelowania efektów zabiegu. Bezpiecznie jest zrezygnować z wizyt w saunie na ok. 2 tygodnie. Należy dodatkowo zadbać o to, by skóra się nadmiernie nie pociła i nie przegrzewała. Dzięki temu szybciej wróci do swojej kondycji sprzed zabiegu. W razie potrzeby można skorzystać z kremów łagodzących podrażnienia. O szczegółach z pewnością poinformuje kosmetolog.

Postępowanie po laserowej depilacji

Bardzo ważne jest to, aby nie narażać skóry na dodatkowe podrażnienia. To całkowicie normalne, że po zabiegu depilacji laserowej skóra pozostaje zaczerwieniona, obrzęknięta czy podrażniona. Pierwszego dnia po zabiegu można postawić na kremy czy maści o właściwościach kojących, łagodzących czy chłodzących. Wybieraj profesjonalne, renomowane kliniki specjalizujące się w laserowej depilacji. Dzięki temu możesz mieć pewność, że jesteś w dobrych rękach, a laser posiada niezbędne atesty. Możesz także liczyć na fachową poradę odnośnie późniejszej pielęgnacji.

Polecane wpisy
jak-przygotowac-sie-do-depilacji-laserowej-pachlaserowe-usuwanie-owlosienia-ile-kosztuje