Co zrobić żeby depilacja nie bolała?

Popularny zabieg depilacji laserowej, wzbudza ogromne zainteresowanie klientów dzięki swojej wysokiej skuteczności. Jeżeli zastanawiasz się nad depilacją laserową nóg, pach, czy okolic bikini, z pewnością zadajesz sobie pytanie – czy depilacja laserem jest bolesna? Jakie mogą być przyczyny bólu i czy możesz je wyeliminować, aby depilacja była dla ciebie jak najbardziej komfortowa? Wyjaśniamy.

Spis treści:

 

 • Przyczyny bólu podczas zabiegu depilacji
 • Co zrobić żeby depilacja nie bolała?
 • Co zrobić żeby depilacja mniej bolała
 • Jak złagodzić ból przy depilacji
 • Czy depilacja laserowa boli
 • Depilacja laserowa bikini czy boli
 • Depilacja laserowa pach czy boli
 • Depilacja laserowa boli – obalamy mity

Z wpisu dowiesz się, jakie są przyczyny bólu podczas depilacji laserowej i jak się przygotować do zabiegu, aby depilacja przebiegła bezboleśnie.

Przyczyny bólu podczas zabiegu depilacji

To normalne, że obawiamy się bólu podczas zabiegu, zwłaszcza jeśli dotyczy on wrażliwych miejsc takich jak: brwi, górna warga, pachy lub okolice bikini. Odczuwanie bólu jest niezwykle indywidualne. Zależy od tolerancji pacjenta na ból oraz od rodzaju i koloru włosów, które mają być poddane usunięciu. Depilacja laserowa, polega na działaniu wiązką światła lasera na znajdującą się pod skórą cebulkę włosa i jej korzenie. Laser działa na melaninę zawartą we włoskach, co sprawia, że im ciemniejszy i grubszy jej włosek, tym większa będzie skuteczność jego usunięcia laserem. Nie należy obawiać się bólu podczas zabiegu, ponieważ nowoczesne lasery używane w salonach kosmetycznych, posiadają inteligentny system chłodzenia skóry. Podnosi on znacznie komfort zabiegu i łagodzi odczuwanie skutków działania lasera. Jeżeli usuwanie włosków depilatorem elektrycznym lub woskiem do depilacji nie sprawiło ci problemu – nie musisz się martwić o ból spowodowany depilacją laserową.

Co zrobić żeby depilacja nie bolała?

Aby zmniejszyć ból podczas depilacji laserowej, musisz zastosować się do kilku wskazówek. Oto najważniejsze z nich:

 • nie opalaj się na 3-4 tygodnie przed depilacją laserową (na słońcu oraz na solarium). Zwiększona zawartość melaniny w skórze spowodowana opalaniem, może być przyczyną zwiększenia dyskomfortu podczas zabiegu
 • nie stosuj samoopalaczy na 2-3 tygodnie przed zabiegiem
 • nie wyrywaj włosków na min. 5 tygodni przed zabiegiem na ciele i 4 tygodnie przed zabiegiem na twarzy (dopuszczalne jest golenie lub przycinanie włosków)
 • 1-2 tygodnie przed zabiegiem nie stosuj peelingów chemicznych i środków zawierających retinol
 • na 1-2 tygodnie przed zabiegiem, powstrzymaj się przed stosowaniem kremów, pianek i innych środków do depilacji
 • na 2 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić picie ziół tj. dziurawiec, nagietek i herbat wspomagających wyszczuplenie figury
 • nie korzystaj z sauny, basenu oraz nie bierz gorących kąpieli

Po zabiegu nawilżaj skórę kosmetykami z zawartością składników łagodzących, bez zawartości alkoholu. Nie używaj dezodorantów i perfum na wydepilowane miejsca. Pamiętaj o używaniu kosmetyków z filtrami przeciw promieniowaniu UV, najlepiej o wysokiej zawartości filtru – 30 lub 50. Nie stosuj także peelingu na co najmniej 2 tygodnie po zabiegu. Zastosowanie się do zaleceń, pozwoli ograniczyć do minimum dyskomfort związany z zabiegiem depilacji i pozwoli szybciej cieszyć się gładką i zdrową skórą.

Co zrobić, żeby depilacja mniej bolała

Bolesny zabieg depilacji laserowej? Podczas depilacji laserowej w naszym gabinecie Proclinic we Wrocławiu nie musisz się martwić o problem bólu, sprzęt, jakim dysponujemy – laser diodowy Light Sheer Duet jest laserem bezinwazyjnym, który zapewnia dodatkowo uczucie chłodzące. Oczywiście depilacja laserowa jest przez każdą osobę odczuwana w inny sposób i są pacjenci, którzy zabieg przechodzą całkowicie bezboleśnie, a są też tacy, którzy podczas zabiegu odczuwają lekki dyskomfort. Dokładamy jednak wszelkich starań, żeby zabieg był jak najbardziej komfortowy i nieodczuwalny fizycznie. W czasie zabiegu używamy specjalnych okładów chłodzących, które sprawiają, że zabieg depilacji laserowej jest mniej odczuwalny nawet dla osób z niskim progiem bólu.
Oczywiście przed samym zabiegiem warto zadbać o odpowiednie nawodnienie skóry, zastosować się do wskazówek podanych przez nas powyżej i do przeciwwskazań, o jakich informuje nasz kosmetolog na pierwszej wizycie.

Jak złagodzić ból przy depilacji

Złagodzeniem bólu podczas zabiegu depilacji laserowej zajmuje się kosmetolog w naszym gabinecie medycyny estetycznej Proclinic we Wrocławiu. Używany przez nasz najnowszej technologii laser diodowy Light Sheer Duet ma również działanie chłodząco – kojące, dodatkowo w czasie trwania zabiegu używamy specjalnych okładów chłodzących, które zapewniają zwiększenie komfortu i bezbolesność zabiegu.

Czy depilacja laserowa boli

Jeżeli masz niski prób bólu, to oczywiście zabieg depilacji laserowej może być dla Ciebie nieco bolesny, ale zazwyczaj jest to zabieg zupełnie bezinwazyjny, zwykle nasi klienci mówią o uczuciu mrowienia niż bólu. Dodatkowo w specjalistycznym salonie taki jak nasz, kosmetolog zawsze stara się dopasować indywidualnie natężenie lasera do poziomu wrażliwości pacjenta, tak żeby zabieg był, jak najbardziej komfortowy.

Depilacja laserowa bikini czy boli

Depilacja laserowa bikini nie jest zabiegiem bolesnym, należy jednak przestrzegać pewnych zaleceń przed jego wykonaniem. Żeby osiągnąć efekt jak najlepszej skuteczności, wszystkie włoski z okolic bikini powinny zostać zgolone zwykłą maszynką do golenia – najlepiej rano przed zabiegiem lub dzień przed. Przez 4-8 tygodni przed nie zaleca się używania wosku, pęsety, depilatora, jedynie zwykłej maszynki do golenia. Dodatkowo przed zabiegiem skóra nie może być wysuszona czy podrażniona, nie chodzi jednak o używanie balsamów czy peelingów, a o odpowiednie nawilżenie od środka, najlepiej wypić ok. 2 litrów wody w dniu zabiegu i dzień przed zabiegiem.
Zabieg depilacji laserowej trwa od 15 do 25 minut, nasz kosmetolog ustala czas zabiegu indywidualnie, co pozwala na odpowiednie rozłożenie zabiegu w czasie w przypadku pacjentów o niższym progu bólowym.

Depilacja laserowa pach czy boli

Tak jak każdy rodzaj depilacji laserowej, tak i próg bólu przy depilacji pach zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Przy zachowaniu przeciwwskazań, o których wspominaliśmy już wcześniej (odstawienie różnego rodzaju leków, środków fotouczulających, balsamów, kremów, dezodorantów, antyperspirantów – pache przed zabiegiem można umyć zwykłą wodą z mydłem) zabieg powinien odbyć się bezinwazyjnie.

Depilacja laserowa boli – obalamy mity

Mit 1: Depilacja laserowa nie może być wykonywana latem – depilację można wykonywać na przestrzeni całego roku, nie ma ku temu przeciwwskazań. Po zabiegu zalecane jest jednak niewystawianie depilowanych miejsc na działanie promieni słonecznych.

Mit 2: Depilacja okolic bikini jest bolesna – to zabieg w pełni bezpieczny i bezinwazyjny, poczucie komfortu jest zbliżone do depilacji innych miejsc na ciele. Wiązka światła lasera jest dopasowywana indywidualnie do każdego z klientów przez naszego kosmetologa, dodatkowo w czasie trwania zabiegu stosowany jest system chłodzący, który koi i znieczula depilowane miejsce.

Mit 3: Skór po zabiegu jest podrażniona – to nieprawda. Skóra po depilacji jest lekko podrażniona, ale na czas jedynie kilku lub kilkunastu godzin, czas ten zależy od indywidualnego tempa regeneracji skóry każdego z nas.

 

Polecane wpisy
Czy depilacja okolic bikini jest zdrowa?Jak wygląda skóra po mezoterapii igłowej?