Co trzeba wiedzieć o depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to bardzo popularna forma usuwania owłosienia. Co jest w niej najlepsze? Oczywiście to, że włosów pozbywamy się na zawsze i efektem gładkiej skóry cieszymy się bez używania maszynki, depilatora czy plastrów. Dzięki laserowi Light Sheer Duet możemy liczyć na skuteczne efekty. Co trzeba wiedzieć o depilacji laserowej? Wyjaśniamy poniżej.

Spis treści:

  • Jak przebiega zabieg?
  • Ile zabiegów potrzeba?
  • Na jak długo starczają efekty?
  • Jaki laser najlepszy?

Z tego tekstu dowiesz się, jak przebiega zabieg depilacji laserowej, ile zabiegów potrzeba do uzyskania pełnego efektu oraz jak długo ten efekt się utrzymuje. Ponadto przedstawimy najlepszy na rynku laser do depilacji.

Jak przebiega zabieg?

Depilacja laserowa działa powierzchniowo. Wiązka światła, jaka kierowana jest ze specjalnej głowicy i przenika jedynie do 5 mm w głąb skóry. Dzięki temu zabieg jest bezpieczny, a jednocześnie skuteczny. Wiązka światła uszkadza mieszek włosowy, co w konsekwencji prowadzi do jego zaniku. Właśnie tak tracimy włosy z miejsca poddawanego depilacji laserowej. Przez dobór odpowiedniej wiązki melanina włosa zostaje zniszczona.

Ile zabiegów potrzeba?

Laserową depilację należy wykonać w serii. Powinniśmy poddać miejsce depilacji minimum 6, czy 8 zabiegom. Są to kwestie indywidualne, które zostaną określone na konsultacji przed zabiegiem. Depilację laserową należy powtarzać w regularnych seriach. Niestety tylko włosy w fazie wzrostu poddają się działaniu lasera, właśnie dlatego trzeba powtarzać zabieg. Włosy rosną w różnym czasie, a dzięki kilku zabiegom depilacji mamy pewność, że każdy z nich został uszkodzony przez laser.

Na jak długo starczają efekty?

Depilacja laserowa przy użyciu LightSheer Duet daje najskuteczniejsze efekty. Po przeprowadzeniu odpowiedniej serii zabiegów efekty utrzymują się na zawsze. Niezależnie od okoliczności możemy cieszyć się gładką skórę. Na ogół zaleca się przeprowadzenie minimum od 6 do 8 zabiegów w odstępie regularnym co 8 tygodni.

Jaki laser najlepszy?

Laser LightSheer Duet jest wyposażony w dwie różne głowice. Dzięki nim można precyzyjnie dopasować wielkość lasera do obszaru, jaki poddajemy zabiegowi. Laser ten jest uznawany za współcześnie najbardziej skuteczny sprzęt do depilacji laserowej. Jest w pełni bezpieczny dla skóry. Co ważne Laser LightSheer Duet jest bardzo precyzyjny. Depilacja laserowa przy użyciu lasera diodowego może być zastosowana u każdego, o ile wykluczone zostaną przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

Polecane wpisy
Jak należy przygotować się do depilacji laserowej?co-po-zabiegu-depilacji-laserowej