Co po zabiegu depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej to popularny sposób usuwania włosów głównie w celach estetycznych. Do tego zabiegu potrzeba specjalnego przygotowania, podobnie po zabiegu o skórę trzeba odpowiednio zadbać. Co po zabiegu depilacji laserowej? Odpowiadamy!

Spis treści:

  • Jak laser wpływa na skórę?
  • Pielęgnacja skóry po zabiegu
  • Czego unikać po depilacji?

Ten wpis odpowie na pytania dotyczące dbania o miejsca, które zostały poddane zabiegowi depilacji laserowej. Dowiesz się, jak laser wpływa na skórę, jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry po zabiegu oraz czego należy unikać po depilacji laserowej.

Jak laser wpływa na skórę?

Depilacja laserowa wykonana za pomocą lasera LightSheer Duet jest uważana za najskuteczniejszą. Wpływ światła lasera na skórę jest niewielki. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, jednak ten objaw bardzo szybko ustępuję. Jest to naturalna reakcja. Depilacja laserowa trwale uszkadza mieszki włosowe, ale nie uszkadza skóry, jest więc bezpieczna. Wiązka światła lasera wnika tylko 5mm w głąb skóry, na tyle, by pozbawić cebulkę melaniny i spowodować jej obumarcie.

Pielęgnacja skóry po zabiegu

Po zabiegu depilacji laserowej warto stosować preparaty kojące, chłodzące i łagodzące. Najbezpieczniejsze w tym celu będą produkty apteczne, które są łagodne i nie mają w składzie drażniących składników. W kolejnych dniach po zabiegu możemy wrócić do tradycyjnej pielęgnacji. Należy jednak obserwować skórę i w razie dalszego podrażnienia stosować produkty, które rekomenduje kosmetolog. Skóra po zabiegu może stać się po prostu wrażliwa i w związku z czym wymaga odpowiednio dobranej pielęgnacji..

Czego unikać po depilacji?

Bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej należy unikać dodatkowych podrażnień. Co najważniejsze nie można się opalać. Jeśli zabieg wykonywany był na twarzy, powinniśmy zrezygnować z makijażu w dniu zabiegu i wrócić do jego nakładania po ustąpieniu zaczerwienienia. Nawet kilka dni po depilacji laserowej należy unikać czynników, które podrażniają skórę, czyli gorących kąpieli, sauny, opalania się w solarium oraz na słońcu, produktów do skóry na bazie alkoholu, wszelkiego złuszczania naskórka w gabinecie kosmetycznym, jak również stosowania peelingów w warunkach domowych. Po zabiegu warto unikać obcisłych ubrań, jeśli jest to możliwe. Skóra powinna mieć odpoczywać i oddychać.

Niestety bezpośrednio po depilacji należy zrezygnować z aktywności fizycznej, która może podrażniać. Warto pamiętać, że między zabiegami zaleca się usuwanie odrastającego owłosienia w jedynie formie golenia, natomiast absolutnie nie można go usuwać za pomocą pęsety, depilatora, czy wosku. Tradycyjne metody usuwania włosów mogą osłabiać efekt laserowej depilacji. Wyrywanie włosów sprawia, że pozbywamy się również ich cebulki, na którą ma działać właśnie laser.

Polecane wpisy
co-trzeba-wiedziec-o-depilacji-laserowejdlaczego-depilacja-laserowa-boli