Co po depilacji laserowej?

Depilacja laserowa jest zabiegiem, który stale zyskuje na popularności. Na depilację laserową decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni, pragnący zwiększyć swój komfort życia. Depilacja laserowa laserem diodowym LightSheer Duet pozwala na pozbycie się niechcianego owłosienia na stałe! Możliwe jest wydepilowanie różnych obszarów ciała: nóg, pleców, twarzy, okolic bikini. Trzeba jednak wiedzieć, że jest to zabieg, do którego trzeba się odpowiednio przygotować, wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Ważne jest również to, co po depilacji laserowej. Jak pielęgnować skórę po usuwaniu owłosienia laserem?

Spis treści:

  • Jak laser podczas depilacji wpływa na skórę?
  • Postępowanie po zabiegu depilacji laserowej

Z wpisu dowiesz się, jak depilacja laserem wpływa na skórę oraz jak dbać o nią po zabiegu depilacji laserowej.

Jak laser podczas depilacji wpływa na skórę?

Obecnie depilacja laserowa jest najskuteczniejszą metodą na to, aby pozbyć się niechcianego owłosienia. Doskonale sprawdza się jako alternatywa dla osób korzystających z tradycyjnych metod depilacji: usuwania włosków jednorazową maszynką, woskiem, depilatorem. Jednocześnie trzeba podkreślić, że depilacja laserowa LightSheer Duet usuwa włosy na zawsze. To koniec problemów z podrażnieniami skóry, zapaleniem mieszków włosowych, wrastaniem włosków.

Po depilacji laserowej może wystąpić drobne zaczerwienienie. Rumień ustępuje jednak po kilku godzinach od zabiegu. Może mu towarzyszyć delikatny obrzęk w miejscach ujść włosów do skóry. Nie należy się jednak obawiać, gdyż jest to zwyczajna reakcja skóry. Świadczy o odpowiednim wykonaniu zabiegu. Depilacja laserowa powoduje trwałe uszkodzenie mieszków włosowych, a nie samej skóry.

Postępowanie po zabiegu depilacji laserowej

Bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej skóra może być zaczerwieniona, obrzęknięta, podrażniona. To dlatego nie należy jej narażać na dodatkowe podrażnienia. Kluczowe jest stosowanie odpowiednich kosmetyków. Po zabiegu sprawdzą się maści, kremy o działaniu kojącym, łagodzącym, chłodzącym. Wybieramy preparaty, które są pozbawione drażniących skórę składników. Jeśli depilacja laserowa była wykonana w okolicy twarzy, dobrze jest zrezygnować z wykonywania makijażu. Najlepiej jest wykonać makijaż dopiero następnego dnia, gdy zaczerwienienie ustąpi.

W kolejnych dniach po zabiegu depilacji laserowej można powrócić do stosowania tradycyjnych kosmetyków do pielęgnacji. Należy jednak obserwować skórę i w przypadku, gdy długo utrzymuje się zaczerwienienie lub obrzęk, skonsultować się z kosmetologiem. Preparaty kojące, regenerujące, eliminujące uczucie swędzenia będą optymalnym rozwiązaniem. Unikajmy także czynników, które mogłyby pogłębiać problem, np. gorące kąpiele, przebywanie w saunie, opalanie w solarium lub na słońcu, stosowanie kosmetyków na bazie alkoholu, stosowanie peelingów. O szczegółach opowie kosmetolog w renomowanym gabinecie kosmetologicznym podczas indywidualnych konsultacji. Zabieg z użyciem medycznego lasera jest wysoce bezpieczny, dlatego nie należy się obawiać skutków ubocznych.

Polecane wpisy
Jak działa laser do depilacji?Endermologia – gdzie najtaniej i najlepiej wykonać zabieg?