Co daje mezoterapia igłowa głowy?

Mezoterapia igłowa głowy to zabieg wykonywany przez kosmetologa. Dzięki precyzji igły możemy dotrzeć z substancjami odżywczymi dokładnie tam, gdzie skóra głowy ich potrzebuje. Substancje czynne dobierane są indywidualne do potrzeb, na podstawie konsultacji i badania trychologicznego. Co daje mezoterapia igłowa głowy? Mezoterapia daje bardzo dobre efekty. Nawilża skórę głowy, zagęszcza włosy i niweluje ich wypadanie, ten zabieg to coraz częściej wybawienie dla osób, którym doskwiera łysienie i wypadanie kosmyków włosów.

Spis treści:

  • Czym jest mezoterapia?
  • Mezoterapia igłowa głowy na włosy
  • Jak powstrzymać wypadanie włosów?

Z tekstu dowiesz się, czym jest mezoterapia igłowa głowy, na czym polega oraz jakie są jej największe zalety. Zabieg ten stosuje się głównie do wspomagania włosów oraz redukcji łysienia.

Czym jest mezoterapia?

Zabiegi kosmetologiczne mają szeroki zakres, jednym z najczęściej wykonywanych jest mezoterapia, która zależnie od metody daje różne efekty. Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu niewielkich dawek substancji aktywnych w miejsca tego wymagające. Substancje odżywcze i witaminy dobiera się indywidualnie do potrzeb pacjenta. Jest to doskonały sposób do stymulacji włosów na głowie. Wspomaga wzrost i hamuje ich wypadanie.  Mezoterapia jest, więc zabiegiem polecanym dla osób , które mają problemy z łysieniem lub nadmiernym wypadaniem włosów. Zabieg można stosować profilaktycznie, a na efekty trzeba poczekać nawet do kilku miesięcy.

Mezoterapia igłowa głowy na włosy

Mezoterapia igłowa głowy działa bezpośrednio na włosy. Lecznicze substancje, czyli mikro i makroelementy, aminokwasy, minerały i witaminy z grupy B są podawane w strukturę skóry głowy. Komórki włosa są pobudzone do wzrostu, a skóra zostaje nawilżona, dzięki czemu poziom sebum staje się wyraźnie zredukowany. Ponadto proces wypadania włosów zostaje zahamowany, co najbardziej chwalą sobie pacjenci. Po kilku miesiącach widoczne są wyraźne efekty mezoterapii igłowej głowy. Włosy stają się silne i gęste. Częstotliwość i ilość zabiegów dobierana jest indywidualnie, zaleca się jednak około 3-5 zabiegów co 2-3 tygodnie.

Jak powstrzymać wypadanie włosów?

Nadmierne wypadanie kosmyków, wyraźne osłabienie włosów, łysienie, łysienie plackowate to problemy, które dotykają wiele osób. Radą na poprawę kondycji włosów może być mezoterapia igłowa głowy. Kosmetolog przed kuracją przeprowadza konsultację trychologiczną, by poznać przyczynę problemu oraz wykluczyć przeciwwskazania. Badanie trychologiczne jest wykonywane przy użyciu kamery, dzięki której kosmetolog może zobaczyć dokładnie skórę głowy i strukturę włosa. Po zabiegu dowiesz się, jak postępować i dbać o skórę głowy po mezoterapii igłowej.

Polecane wpisy
Laserowe usuwanie blizn gdzie najlepiej?