Co daje laser diodowy?

Skuteczne i trwałe usuwanie niechcianego owłosienia to cel, który możesz osiągnąć nie tylko na okres letni, ale także przez cały rok. Istnieją trwałe i bezbolesne sposoby na usunięcie nadmiernego owłosienia, powstałego czy to z powodów hormonalnych czy zdrowotnych. Laser diodowy to świetna metoda depilacji, która poza usuwaniem włosów ma także inne dodatkowe zalety. Laser ma szerokie zastosowanie w medycynie i medycynie estetycznej. Jakie efekty daje? Jak działa? Zapraszamy do wpisu.

Spis treści:

  • Jak działa laser diodowy?
  • Zastosowanie lasera diodowego
  • Co daje laser diodowy?

We wpisie przeczytasz na jakiej zasadzie działa laser diodowy, jakie jest jego zastosowanie oraz efekty.

Jak działa laser diodowy?

Laser diodowy jest w pełni bezpieczny, a depilacja nim jest całkowicie bezbolesna. To stanowi jego główną różnice od lasera IPL. Wiązki światła lasera IPL mają różne długości co powoduje, że działają one nie tylko na sam włos, ale także na tkankę dookoła niego. Skutkuje to podrażnieniem skóry, pieczeniem i ogólnym większym dyskomfortem podczas zabiegu. Laser diodowy generuje wiązki o ściśle określonej długości fali, która oddziałuje jedynie na melaninę zawartą w mieszku włosowym i nie ma wpływu na pozostałe tkanki. Promień omija okolice włoska, pozostawiając je nieuszkodzone. Energia lasera diodowego jest dostarczana do mieszka włosowego, gdzie zamienia się w energię cieplną. Energia ta wypala cebulkę włosa, usuwając go na stałe. Zabieg działa destrukcyjnie na włoski i ich korzenie, lecz łagodnie dla reszty tkanek. Jest to zasługa precyzyjnie dobranej długości fali lasera. Po zabiegu laserem nie trzeba przechodzić okresu rekonwalescencji.

Zastosowanie lasera diodowego

Zastosowanie lasera nie ogranicza się jedynie do depilacji. Jego systematyczne stosowanie pomaga w leczenie trądziku różowatego, zaczerwienień skóry, pękających naczynek i pajączków na skórze. Pomaga on w leczeniu różnego rodzaju blizn np. potrądzikowych. Laser daje efekt odmłodzenia, wygładzenia skóry, spłycenia zmarszczek i wyrównania kolorytu skóry. Likwiduje przebarwienia słoneczne lub pojawiające się z wiekiem na powierzchni skóry. Stosuje się go także do usuwania brodawek, znamion na skórze czy włókniaków.

Laser diodowy ma także swoje zastosowanie w stomatologii np. przy wybielaniu zębów, uzupełnianiu ubytków lub leczeniu szczękościsku. Wiązka światła lasera pomaga przyspieszyć regenerację tkanek i zapobiega zakażeniom. Dzięki wysokiej precyzji zabiegi stomatologiczne można przeprowadzić szybko i dokładnie.

Co daje laser diodowy?

Jeżeli ilość i częstotliwość zabiegów zostanie odpowiednio dobrana, laser diodowy usuwa niechciane owłosienie na stałe. Włosy z początku będą odrastać pojedynczo, ale dużo słabsze cieńsze i jaśniejsze. Najlepsze efekty będa widoczne na włosach grubych i ciemnych, ponieważ zawierają one większą zawartość melaniny, na którą działa laser. Po zabiegach możemy w pełni cieszyć się młodszą skórą. Zmarszczki będą wygładzone, niechciane przebarwienia skóry rozjaśnione. Jeśli borykasz się z bliznami, pękającymi naczynkami czy bliznami potrądzikowymi, z pewnością zauważysz różnicę w stanie swojej skóry.

Polecane wpisy
Jak pozbyć się wrastających włosków? Przyczyny wrastania włosków.Peeling – przed czy po depilacji?