Jak się pozbyć cellulitu na udach?
Cellulit dotyka około 90% wszystkich kobiet. Zła dieta, brak aktywności fizycznej, zmiany hormonalne, genetyka i wysoki poziom tłuszczu w organizmie to główne przyczyny brzydkich dołków na skórze. Pojawiają się one zwłaszcza na udach i pośladkach (cellulit na udach, cellulit na pośladkach). Na szczęście istnieje kilka metod walki z pomarańczową skórką, dzięki którym możesz pozbyć się cellulitu w krótkim czasie. Pomogą Ci w tym dieta, ćwiczenia, odpowiednia pielęgnacja i niezastąpione zabiegi karboksyterapii!
Spis treści
Cellulit – co to jest?
Cellulit wodny
Dieta na cellulit – co jeść, aby zredukować cellulit?
Ćwiczenia na cellulit – jakie ćwiczenia warto wykonywać?
Cellulit a pielęgnacja – jak zadbać o skórę?
Masażer na cellulit
Zabiegii na cellulit
Karboksyterapia – jak działa na cellulit?
Na jakie efekty zabiegu karboksyterapii można liczyć?
Ile zabiegów karboksyterapii trzeba wykonać?
Cellulit – co to jest?
Potocznie tzw. pomarańczowa skórka, zmiana, która jest zmartwieniem wielu kobiet. To problem natury estetycznej, który najczęściej pojawia się na udach i na pośladkach.
Medycznie cellulit to nieprawidłowo działające komórki masy podskórnej tłuszczowej, które pod wpływem złych nawyków żywieniowych, zmian hormonalnych, zbyt ciasnych ubrań, siedzącego trybu życia tworzą na skórze zgrubienia. Te widoczne zmiany to właśnie cellulit.
Na pierwszym etapie rozwoju nie daje zewnętrznych objawów. Można go jednak już wtedy rozpoznać na podstawie tzw. testu skórnego. Na czym polega? Uchwyć w palce fałdę skóry z okolic ud lub pośladków i sprawdź, czy zauważysz na niej zmiany w postaci zgrubień. W drugim etapie cellulit staje się widoczny przy mocnym świetle. Na ostatnim trzecim etapie zmiany stają się widoczne gołym okiem.
Za główną przyczynę cellulitu uważa się uważa się zakłócenie równowagi hormonalnej w organizmie . Nie jest to problem, który dotyczy jedynie pań w średnim wieku, kobiet z nadwagą, kobiet w ciąży czy tych, które stosują tabletki antykoncepcyjne, to problem większości kobiet na całym świecie.
Cellulit wodny
Nie wszyscy wiedzą o tym, że cellulit ma różne oblicza. Jednym z jego rodzai jest cellulit wodny, którego przyczyną są zaburzenia krążenia limfy i krwi w organizmie. Ten cellulit jest znacznie łatwiej i szybciej wyleczalny niż jego druga odmiana – tłuszczowy. W przypadku wodnego zwalczamy tylko powstałe obrzęki, nie nieprawidłowo działające masy tłuszczowe, których zlikwidowanie jest o wiele trudniejszym procesem.
Dieta na cellulit – co jeść, aby zredukować cellulit?
Zmiana diety poprawi stan skóry i pomoże zapobiec cellulitowi, bowiem często pojawia się on na skutek nagromadzonego tłuszczu lub toksyn (z niezdrowej diety), które zmniejszają elastyczność skóry i spowalniają krążenie. Stosuj zrównoważoną dietę z dużą ilością surowych warzyw i świeżych owoców. Wprowadź więcej białka, zdrowych tłuszczy i produktów pełnoziarnistych. Spróbuj odstawić w diecie węglowodany i cukry proste: białą mąkę, cukier i przetworzoną żywność. Ogranicz spożycie kawy, coli, napojów energetycznych oraz soli, gdyż zatrzymuje wodę w organizmie i powoduje obrzęki, zwiększ ćwiczenia fizyczne.
W walce z cellulitem wprowadź produkty, które pomogą pozbyć się nadmiaru płynów i toksyn w organizmie:
- produkty bogate w witaminy z grupy B – odpowiadają za przemianę materii. Znajdziesz je w kiełkach zbóż, jajach i wątróbce;
- produkty moczopędne: arbuz, pietruszka, seler, koper, żurawina, herbata zielona i czerwona, duże ilości wody;
- źródła nienasyconych kwasów tłuszczowych, które wspomagają spalanie masy tłuszczowej: orzechy, nasiona, tłuste ryby.
Ćwiczenia na cellulit – jakie ćwiczenia warto wykonywać?
Ćwiczenia fizyczne i ogólna aktywność fizyczna to niezbędny element walki z cellulitem. Codzienne ćwiczenia-aktywność nie tylko pozwala spalić tkankę tłuszczową i ujędrnić skórę. Poprawia również krążenie krwi i limfy, przyspiesza metabolizm, dzięki czemu skutecznie usprawnia walkę z cellulitem.
Jeśli Twoim problemem jest cellulit na udach, skup się na ćwiczeniach na dolne partie ciała. Pomogą Ci w tym takie ćwiczenia jak:
- przysiady i półprzysiady
- bieganie
- pływanie
- aerobik
- jazda na rowerze
Cellulit a pielęgnacja – jak zadbać o skórę?
Ćwiczenia to nie wszystko? A co z kosmetykami? Czy obietnice producentów kosmetyków są prawdziwe? Czy kremy antycellulitowe faktycznie mogą usunąć pomarańczową skórkę? Nie do końca, ale jedno jest pewne – prawidłowa pielęgnacja jest niezbędnym uzupełnieniem diety i ćwiczeń. Wybierając kosmetyk antycellulitowy zwróć uwagę, aby zawierał składniki, które:
- stymulują proces lipolizy (rozpadu tłuszczu) – kofeina, karnityna, guarana, ekstrakt z głogu;
- wzmacniają ściany naczyń krwionośnych – wyciąg z arniki i kasztanowca, diosmina, witamina C, rutyna;
- poprawiają mikrokrążenie – miłorząb japoński, ekstrakt z bluszczu.
W procesie pielęgnacji skóry z cellulitem, nieodzownym rytuałem powinien być masaż – poprawia krążenie, metabolizm komórkowy i przepływ limfy. Masaż antycellulitowy najlepiej wykonywać codziennie. Użyj do niego szorstkiej rękawicy lub specjalnej szczotki z gumowymi wypustkami. Wykonuj ruchy koliste w kierunku serca. Dodatkowo aby wzmocnić efekty masażu, stosuj natryski naprzemiennie ciepłą i zimną wodą, wpłynie to nie tylko na walkę z cellulitem ale również na mięśnie brzucha, mięśnie pośladków.
Masażer na cellulit
Jednym ze sposobów walki z pomarańczową skórką jest masażer antycellulitowy. Regularne ćwiczenia, peelingi, kremy nawilżające i ujędrniające skórę to podstawowa bezzabiegowa metoda pielęgnacji ciała. Wzmocnienie działania w trybie domowym można uzyskać z użyciem masażera antycellulitowego.
Należy pamiętać jednak, że nic nie zastąpi zabiegu karboksyterapii.
Domowe sposoby, ćwiczenia, mogą jednak pomóc w zmniejszeniu widoczności cellulitu, poprawy aktywności fizycznej, ujędrnienia skóry ud, pośladków, brzucha.
Jakie wyróżniamy rodzaje masażerów antycellulitowych?
- Drewniany masażer – cechuje go przede wszystkim niska cena i prostota wykonania. Najlepiej wybrać produkt wyposażony w wypustki. Masaż tym typem masażera dobrze wykonać z dodatkiem odrobiny oliwy, pod prysznicem. Jak zrobić tego typu masaż? Okrężnymi rucham, od kostek, aż po brzuch, naciskając masażer w celu pobudzenia głębszych warstw skóry. Następnie po zakończeniu nasmaruj ciało kremem ujędrniającym. Masaże należy wykonywać kilka razy w tygodniu.
- Masażer ultradźwiękowy– emituje fale ultradźwiękowe, które powodują, że skóra wibruje, co skutkuje rozbiciem tkanki podskórnej. Masażer ultradźwiękowy nie różni się rozmiarem znacząco od masażera drewnianego, różnica jest jednak w cenie, za masażer drewniany zapłacisz kilka złotych, masażer ultradźwiękowy kosztuje znacznie więcej – około 200 złotych. Masażer ten działa bezprzewodowo, wyposażony jest w akumulator i ładowarkę, dzięki czemu możesz go używać nawet na urlopie.
- Masażer próżniowy – produkt wykonuje dermomasaż, czyli łączy masaż mechaniczny z podciśnieniem, pobudza układ odpornościowy, oddziałuje na głębsze tkanki skórne, dzięki czemu skóra staje się bardziej jędrna. Zabieg z użyciem tego urządzenia możesz zrealizować jedynie w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Efekty są szybsze i bardziej skuteczne niż w przypadku zwykłych masażerów. Zabieg ten jednak nie jest stosowany zbyt często ze względu na jego bolesny przebieg. Cena samego masażera nie jest droga, waha się w granicach 160-200 złotych, jest uzależniona głównie od ilości trybów masażera.
Zabiegii na cellulit
Jednym z najbardziej skutecznych zabiegów na pozbycie się pomarańczowej skórki, jest wykonywany u nas zabieg karboksyterapii. Zabieg ten jest bezbolesny, dodatkowo cechuje go niezwykła skuteczność. Domowe sposoby na pozbycie się cellulitu działają w trybie długofalowym, jeśli stosujesz je w sposób regularny. Jeśli jednak chcesz uzyskać efekty szybko, bezboleśnie i z użyciem fachowej pomocy to warto zainwestować w skuteczny sposób i powierzyć problem cellulitu fachowcom.
Karboksyterapia – jak działa na cellulit?
Karboksyterapia to niezastąpiony zabieg w walce z cellulitem, który od lat cieszy się ogromną popularnością, osiągając wspaniałe rezultaty – potwierdzone klinicznie na poziomie 89%. Zabieg polega na wstrzykiwaniu medycznego dwutlenku węgla w miejsca, gdzie nagromadził się nadmiar tkanki tłuszczowej. Na skutek podania gazu, komórki tłuszczowe rozpadają się i zostają naturalnie wydalone z organizmu. Ponadto dwutlenek węgla przyspiesza krążenie krwi i limfy, stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. Cellulit na udach przestanie być Twoim problemem!
Zobacz zabieg: Karboksyterapia – usuwanie cellulitu
Na jakie efekty zabiegu karboksyterapii można liczyć?
- usunięcie cellulitu – we wszystkich stadiach jego rozwoju
- ujędrnienie skóry ud, pośladków, brzucha
- wysmuklenie ud, pośladków, brzucha
- redukcja rozstępów ud, pośladków, brzucha
- poprawa struktury skóry.
Ile zabiegów karboksyterapii trzeba wykonać?
Seria powinna obejmować 6-10 zabiegów. Jeśli od lat bezskutecznie walczysz z cellulitem na udach to miej pewność, że po zabiegach karboksyterapii zapomnisz o temacie “pomarańczowej skórki” na zawsze! Chcąc zdecydować się na karboksyterapię, warto pamiętać o wyborze wyłącznie renomowane kliniki. Każdy zabieg powinien być poprzedzony konsultacją, podczas której kosmetolog wykluczy ewentualne przeciwwskazania. Zabiegii karboksyterapii są bezpieczne, jednak istnieją sytuacje, w czasie których nie powinniśmy się na nią decydować. Indywidualna konsultacja ze specjalistą rozwieje wszelkie wątpliwości. Seria zabiegów pozwoli pozbyć się cellulitu z ud, pośladków i wybranych partii ciała na zawsze. Szczegółowe informacje znajdziesz na naszej stronie.