Usuwanie blizn – poznaj skuteczny sposób, jak się ich pozbyć!

Problem związany z bliznami dotyczy wielu ludzi.  Zwłaszcza blizny potrądzikowe wzbudzają kompleksy i utratę pewności siebie.

Na szczęście współczesna kosmetologia oferuje nam skuteczne usuwanie niechcianych blizn zarówno tych potrądzikowych jak i pooperacyjnych. Nie musisz się już o nic martwić!

Jak powstają blizny?

Blizny  pojawiają się w tych miejscach, w których skóra ulega uszkodzeniu. Tworzy się wtedy twarda, wypukła tkanka, która z czasem przemienia się w bliznę. Jest to oczywiście naturalny proces przy naprawie uszkodzonych tkanek. Sam wygląd naszej blizny uzależniony jest od wielu czynników takich jak wiek, predyspozycje genetyczne, głębokości rany. Oczywiście możesz skutecznie pozbyć się nieestetycznych defektów na skórze. Musisz tylko wiedzieć, jak to zrobić!

Istnieje wiele zabiegów, które pozwolą Ci skutecznie pozbyć się blizn. Jednym z nich jest laserowe usuwanie blizn. 

  • Cały zabieg skupiony jest na ablacji czyli wygładzenia przerośniętej tkanki i zrównania jej ze skórą.
  • Jest to proces bardzo efektywny i przynosi doskonałe rezultaty. Likwidacja blizny jest możliwa dzięki wiązce światła, którą stosuje się w różnym czasie i nasileniu.
  • Sukces laserowego usuwania blizn w dużej mierze zależy od wielkości blizny i jej wieku. Z pewnością zabieg wpłynie ja jej estetykę, poprawi wygląd i sprawi, że skóra będzie lepiej napięta.
Polecane wpisy
Leczenie żylakówKarboksyterapia usuwanie cellulitu