Redukcja

Zbyt duże piersi mogą spowodować problemy zdrowotne. Ciężkie piersi obciążają kręgosłup i plecy.

Ciężar gruczołu piersiowego deformuje także kształt klatki piersiowej i popiersia, dlatego też operacja zmniejszająca piersi prowadzi do fizycznego i psychicznego komfortu.

Zabiegiem zainteresowane są kobiety w różnym wieku. Dziewczętom do 20 roku życia zabieg nie jest polecany, ponieważ oczekuje się, że piersi będą jeszcze rosnąć i potrzebna by była po jakimś czasie reoperacja. Osoby, które już od wczesnej młodości cierpią z powodu nadmiernej wrażliwości piersi przy normalnych stężeniach estrogenów a w wieku 20 lat mają już problemy z nadmierną wielkością piersi, mogą być zakwalifikowane do zabiegu mimo tak młodego wieku. W przypadkach tych trzeba się jednak liczyć z możliwą reoperacją (powtórnym zabiegiem).

Przebieg zabiegu

Zmniejszenie piersi polega na usunięciu nadmiernej ilości tkanki piersiowej. Cięcie przeprowadza się wokół otoczki brodawki, dalej biegnie pionowo w dół piersi i poziomo wzdłuż fałdu skórnego pod piersią. Cięcie przypomina kształtem odwróconą kotwicę. Następnie przeprowadza się usunięcie nadmiernej tkanki i uwypukla się piersi. Najważniejszą częścią zabiegu jest przeniesienie kompleksu brodawka – otoczka brodawki na właściwe miejsce.

W pierwszych dniach po operacji należy liczyć się z tym, iż piersi mogą być nabrzmiałe, mogą też wystąpić krwiaki, które jednak powinny szybko ustąpić. Niektóre obrzęki mogą utrzymywać się do kilku tygodni. Zabieg trwa 3-4 godziny, należy pozostać w klinice przez 2 dni.

Wskazania przed operacją:

- nie zażywanie Aspiryny i leków pochodnych na 7 dni przed zabiegiem,

- powstrzymanie się od picia alkoholu, mocnej kawy na kilka dni przed zabiegiem.

Efekty zabiegu:

Efekt zabiegu redukcji piersi jest zazwyczaj trwały. Nie jest jednak możliwe wpłynięcie na naturalne procesy starzenia się czy grawitacji, które to mogą prowadzić do lekkiego opadania piersi. W celu osiągnięcia i utrzymania jak najlepszych efektów, należy stosować się do zaleceń lekarza.

Wskazania po operacji:

- noszenie specjalnego biustonosza, bez fiszbin, bez „push upów”,

- masaż blizn,

- stosowanie kremu poprawiającego wygląd blizn np. Dermatix.

- unikanie wysiłku fizycznego, ćwiczeń przez 4-5 tygodni po zabiegu,

FAQ – Najczęściej zadawane pytania


Czy zmniejszenie piersi jest bezpieczne?


Słowniczek pojęć: mastopeksja

Cennik

rodzaj zabiegu Cena*
Konsultacja chirurga plastyka 140zł
Redukcja piersi 11800zł
Podniesienie piersi 10500zł
Podniesienie z Powiększeniem 14500zł

* cena za pojedynczy zabieg

+48713050761 +48 600 095 020
+48713050761 +48 600 095 020
napisz do nas
+48713050761 +48 600 095 020
napisz do nas

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wymagane pola oznaczone są *