labioplastyka - korekta warg sromowych

Nadmierna wielkość warg sromowych może spowodować problemy związane z higieną osobistą, aktywnym uprawianiem sportu, odczuwaniem doznań seksualnych. Korekta warg sromowych (labioplastyka) umożliwia modelowanie małych lub wielkich warg sromowych.

Podstawową funkcją większych warg sromowych jest funkcja ochronna, czyli przykrycie i zamknięcie zewnętrznych narządów płciowych. Może zdarzyć się tak, że mniejsze wargi sromowe są bardziej przerośnięte i dłuższe od warg sromowych zewnętrznych. Może to przeszkadzać ze względów estetycznych oraz utrudniać normalne funkcjonowanie. Kobiety z takim problemem doświadczają znacznego dyskomfortu nawet podczas noszenia zwykłej bielizny. Oprócz tego może przeszkadzać to w uprawianiu sportu, np. przy jeździe na rowerze. Przerośnięte wargi sromowe stanowią przeszkodę psychiczną zaburzającą życie seksualne kobiety.

Zabieg dotyczy również kobiet, które życzą sobie wymodelowanie albo zwiększenie warg sromowych.

Skorzystanie z zabiegu korekty warg sromowych spowoduje rozwiązanie wyżej wymienionych problemów oraz uzyskanie bardzo dobrych efektów plastycznych.

Postępowanie przed zabiegiem labioplastyki

Przed przeprowadzeniem zabiegu konieczne są konsultacje z chirurgiem plastykiem, podczas których Pacjentce zostaną przedstawione wszystkie informacje na temat zabiegu. Uzgadnia się również kształt oraz wielkość operowanej części ciała. Zabieg powinien odbyć się krótko po zakończeniu menstruacji. Po zabiegu powinna być zachowana szczególna higiena intymna.

Przebieg operacji modelowania przerośniętych warg sromowych

Operacja przeprowadzana jest w narkozie ogólnej. Chirurg przed operacją wymierza linie planowanych cięć chirurgicznych w taki sposób, aby blizny były niewidoczne. Używa się szwów rozpuszczalnych. Zabieg trwa około godziny, jednak całkowity czas uzależniony jest od indywidualnego przypadku. Ból po zabiegu objawia się nieprzyjemnym, łagodnym pieczeniem odczuwalnym w miejscach przeprowadzenia zabiegu.

Postępowanie po zabiegu korekty warg sromowych

Pacjentka już drugiego dnia po operacji może wrócić do domu. Przez tydzień po zabiegu należy unikać długiego siedzenia czy długiej jazdy samochodem, zachować szczególnej higieny intymnej. W tym celu zaleca się prysznic i korzystanie z delikatnego mydła o właściwościach dezynfekcyjnych po każdym skorzystaniu z toalety. Dobrze jest również chronić operowane miejsce wkładką higieniczną. Po 6 tygodniach można powrócić do współżycia seksualnego i wtedy widoczne są ostateczne efekty zabiegu.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania


Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegowym zmniejszeniu warg sromowych?


Słowniczek pojęć: wybielanie warg sromowych

Cennik

rodzaj zabiegu: Cena*
korekta warg sromowych 4300zł

* cena za pojedynczy zabieg

+48713050761 +48 600 095 020
+48713050761 +48 600 095 020
napisz do nas
+48713050761 +48 600 095 020
napisz do nas

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wymagane pola oznaczone są *