korekta uszu

Korekta uszu

Korekta uszu (otoplastyka) polega na poprawieniu odstających małżowin usznych, ich niewłaściwą wielkością lub kształtem. Zabieg pozwala na pozbycie się kompleksów z tego powodu. Metoda ta jest stosowana już u 6 letnich dzieci, ponieważ chrząstka małżowin usznych jest miękka i elastyczna, co powoduje że modelowanie jest łatwiejsze. Korekta uszu polega na odpowiednim wymodelowaniu ucha oraz odgięciu małżowin usznych.

Cięcie dokonywane jest za uchem, żeby blizna po przeprowadzonym zabiegu była nie widoczna. Zabieg trwa 1-2 godzin, czyli stosunkowo krótko, pacjent może opuścić klinikę tego samego dnia. Przed zabiegiem stosuje się znieczulenie miejscowe lub analgosedację. Korekta uszu jest bezbolesna, jednak po przeprowadzeniu zabiegu przez 2-3 dni pacjent może odczuwać pewien dyskomfort, co można łatwo zniwelować stosując leki przeciwbólowe.

Postępowanie przed zabiegiem otoplastyki

Przed zabiegiem pacjent nie powinien przyjmować aspiryny i podobnych leków przez okres 7 dni przed zabiegiem oraz powstrzymać się od picia alkoholu oraz mocnej kawy na kilka dni przed zabiegiem.

Postępowanie po zabiegu korekty uszu

Pacjent po zabiegu powinien nosić opaskę uciskową przez około 3-4 tygodnie, unikać wysiłku fizycznego przez około 3-4 tygodnie. Zaleca się odpoczynek. Oprócz tego pacjent nie powinien eksponować obszaru operacyjnego na ekstremalne warunki atmosferyczne np. wiatr, sauna, intensywne słońce. Ważne jest, aby zgłaszać się na kontrolę do chirurga.

Efekty

Rezultaty zabiegu można zobaczyć już po miesiącu. Wszystko zależy od okresu gojenia. Właściwie wykonany zabieg pozwala na osiągnięcie wspaniałych rezultatów i poprawę własnej samooceny. Korektę uszu można wykonywać zarówno u dzieci jak i u dorosłych.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania


Czy operacja korekty uszu może uszkodzić słuch?

Na czym polega operacja plastyczna uszu?


Słowniczek pojęć: chrząstka małżowin usznych

Cennik

Zabieg: Cena*
Konsultacja chirurga plastyka 140zł
korekta uszu 3500zł

* cena za pojedynczy zabieg

+48713050761 +48 600 095 020
+48713050761 +48 600 095 020
napisz do nas
+48713050761 +48 600 095 020
napisz do nas

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wymagane pola oznaczone są *