Zabieg karboksyterapii jest doskonałą metodą na poprawę kondycji włosów, zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej i pozbycie się cellulitu.

Najczęściej klientki decydują się na ten zabieg, aby zlikwidować cienie pod oczami i aby zmniejszyć widoczność swoich rozstępów.

Co dokładnie niesie za sobą zabieg karboksyterapii?

Karboksyterapia polega na wstrzykiwaniu podskórnie medycznego dwutlenku węgla. Jego aplikacja wykonywana jest przy użyciu specjalnej aparatury, która w odpowiedni sposób reguluje jego przepływ. Zabieg charakteryzuje się dużą precyzją, a igły wykorzystywane do karboksyterapii są cienkie i nie powodują dolegliwości bólowych.

Karboksyterapia – idealny sposób na worki i cienie pod oczami

Zabieg karboksyterapii pozwala skutecznie zredukować cienie pod oczami i tym samym odświeżyć spojrzenie, nadając mu zdrowszy i młodszy wygląd. To wszystko zasługa dwutlenku węgla, który stymuluje naczynia krwionośne i pomaga w tworzeniu nowych. Dzięki temu miejsca poddawane terapii pozwalają na lepszy przepływ krwi i dostarczanie im są odpowiednie substancje odżywcze.

Karboksyterapia a rozstępy

Zabieg karboksyterapii jest idealnym sposobem na walkę z rozstępami. Badania kliniczne dowiodły, że zabieg pozwala na zlikwidowanie ich nawet do 97%. Doskonale sprawdza się na rozstępy “świeże”  jak i te będące w fazie zanikowej. Dwutlenek węgla, który zostaje wprowadzony bezpośrednio w uszkodzoną skórę naszych rozstępów działa stymulująco na produkcję kolagenu i elastyny.

Skuteczność zabiegów z wykorzystaniem dwutlenku węgla jest zależna od wielu czynników. Jeżeli zależy nam na odświeżeniu spojrzenia i nadanie twarzy zdrowszego wyglądu jeden zabieg może okazać się dla nas wystarczający. Leczenie rozstępów, usuwanie zmarszczek pod oczami oraz likwidacja worków wymaga od nas większej ilości wizyt w salonie. Zwykle jest to kilka zabiegów w odstępach mniej więcej tygodnia lub dwóch. Ilość zabiegów zawsze jest ustalana indywidualnie z kosmetologiem.